Výroky Steva Jobsa: „ Stay hungry, stay foolish“

0

Pri prezeraní internetu som sa stretol s rôznymi prekladmi aj vysvetleniami tohto výroku, lepšie povedané výzvy, ktorou Steve Jobs ukončil svoj známy príhovor pred študentami Standfortskej univerzity v roku 2005. Musím povedať, že niektorými „prekladmi“, či rozbormi som bol dosť sklamaný.

 Stay hungry, stay foolish. Zostaňte hladní, zostaňte blázniví.

 Tento výrok Steve Jobs našiel ešte v detstve na zadnej strane časopisu a charakterizuje celý jeho život. Azda najvýstižnejšie vysvetlenie podal na svojej stránke zakladateľ vydavateľstva The Vision Tomáš Blažo.

Rozdelil výrok na dve časti:

Zostaňte hladní

Každý človek by mal ísť vášnivo za svojim cieľom, nikdy by sa nemal vzdávať a mal by sa snažiť splniť svoje ciele, vízie a sny. Ak ste o niečom presvedčení, choďte za tým, až kým to nedosiahnete. Nevyhovárajte sa na nepriaznivé objektívne, či subjektívne príčiny, pre ktoré „sa to nedá“…

Zostať hladný znamená ísť za svojim presvedčením napriek chybám, menším, či väčším neúspechom, napriek nepriazni okolia.

Zostaňte blázniví

Nehľaďte na to, že svojmu okoliu pripadáte blázniví, že vaše nápady sa zdajú neuskutočniteľné, či dokonca hlúpe. Ak tomu, čo robíte naozaj veríte, ak ste odhodlaní nebyť „členom stáda“, máte jasne určený smer, nič vám nemôže zabrániť v úspechu. Pokiaľ sú vaše nápady dostatočne bláznivé, dokážete aj tie najneuveriteľnejšie veci.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk