Vývojári môžu zmenšovať aplikácie!

2

Apple je najväčšia spoločnosť na svete a aj keď tento fakt asi nikoho neprekvapí, stále ponúka ako základnú kapacitu svojich iPhonov len 16GB úložisko. To by naozaj nemusela ale biznis je biznis. Práve kvôli obmedzenej kapacite má množstvo používateľov problém s tým, že si do svojho iPhonu nemôžu nainštalovať väčšiu aplikáciu. To sa ale zmení, Apple vývojárom umožnil využívať AppSlicing.

Aplikácie na mieru

Každý jeden používateľ iPhonu, ktorý má nainštalovaný operačný systém iOS 9.0.2 má možnosť od 5. októbra sťahovať aplikácie, ktoré sú tak trošku zmenešné a určené priamo pre jeho zariadenie. Problém bol doteraz v tom, že akonáhle si si do svojho iPhonu stiahol aplikáciu, stiahol si aj veľa zbytočných súborov a informácií, ktoré boli určené napríklad pre starší iPhone či väčší iPad.

Tieto informácie ale z aplikácie zmiznú a ty stiahneš presne to, čo potrebuje tvoj telefón, vďaka čomu ušetríš pomerne veľa miesta. Zatiaľ samozrejme nie je veľa aplikácií, ktoré funkciu podporujú, ale nemalo by trvať dlho, kým nastane zmena. Apple dal možnosť zmenšiť aplikáciu vývojárom už pred niekoľkými dňami a dnes by sa mali na povrch dostať prvé aplikácie, ktoré budú lepšie optimalizované a nebudú mať zbytočné informácie.

iPhone-Travel-Apps

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk