Z nového dátového centra Apple unikol chlór!

0
Továreň-svetapple.sk

Spoločnosť Apple postihol ďalší nepríjemný incident, po ktorom muselo odísť k doktorovi až 5 ľudí na ošetrenie. Len približne týždeň po incidente, kedy na streche budúceho riadiaceho centra (bývalá budova spoločnosti na výrobu zafírových sklíčok) vypukol požiar a zhorelo niekoľko solárnych panelov tu máme nepríjemnosť, ktorá sa stala v dátovom centre. Došlo k úniku chlóru!

Chlór

V novom dátovom centre, ktoré spoločnosť spustila len prednedávnom, sa odohral veľmi nepríjemný incident, pri ktorom unikol chlór, po čom bolo až 5 pracovníkov daného riadiaceho centra prevezených do nemocnice na ďalšie ošetrenie. Zatiaľ nie je známe, o koľko chlóru asi išlo, ani to, čo daný únik spôsobilo, vzhľadom na fakt, že prebieha policajné vyšetrovanie. Predpokladá sa, že príčinou mohol byť napríklad únik z rozsiahleho chladiaceho systému avšak nie je to oficiálne vyjadrenie.

Našťastie však únik nespôsobil nikomu žiadne škody, okrem samotného Apple, vzhľadom na fakt, že všetky servery bežali bez prestávky a tak nedošlo k nijakému zastaveniu, alebo problému so službami, ktoré spoločnosť Apple ponúka.

Dátové centrum spoločnosti Apple - svetapple.sk

Dátové centrum spoločnosti Apple – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk