Za Apple Watch Edition zaplatíte približne 1200$

0

Apple pred štyrmi dňami svetu ukázalo svoje prvé inteligentné hodinky, ktoré musíme povedať naozaj vyzerajú dobre. Zatiaľ bola zverejnená len jediná cena 359$, ktorú zaplatíte za základnú konfiguráciu týchto hodiniek. Dnes sme však získali správu, že za zlaté Apple Watch zo série Edition zaplatíte až 1200$!

600$ len za zlato

Server TechCrunch si zdá sa nedal pokoja s tým, aby odhalil, koľko peňazí bude pýtať Jablková spoločnosť za jej prvé inteligentné hodinky Apple Watch Edition, ktoré sú vyrobené z 18-karátového zlata. Preto začal pátrať u odborníkov, ktorí sa pohybujú v zlatých šperkoch. Na základe toho, aké majú Apple Watch Edition rozmery a váhu, jednoducho vypočítali, akú ma asi hodnotu zlato, ktoré bolo v nich použité. Po tom, čo všetko zrátali im vyšlo jedno naozaj veľmi zaujímavé číslo. Vyšlo im 600$.

45051020-vans_obal_na_iphone

Zlato použité na hodinkách sa dá vyčísliť na približne 600$ – svetapple.sk

Za hodinky zo zlata 1200$

Za základnú verziu Apple Watch zaplatíte 359$. Počítajte však s tým, že k dispozícií budete mať len 38 mm displej, a gumený náramok. Pokiaľ si budete chcieť kúpiť niečo exkluzívnejšie, budete si musieť samozrejme priplatiť. Toho sú si v Coupertine vedomí a na rozdiel od konkurencie ponúknu svoje hodinky aj s exkluzívnejšími materiálmi. Prečo by si však spoločnosť pýtala 1200$, keď samotné zlato má hodnotu, „len“ 600$? Je to jednoduché. 600$ stojí len čisto zlato, použité v hodinkách, treba k nemu prirátať ešte remienok, zafírové sklíčko s displejom, „vnútornosti“ a samozrejme marža, ktorá v prípade Apple nebýva práve skromná!

630-de42671c77e92d17cf2b1e441600e989

Za zlaté Apple Watch 1200$ – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk