Zabudni na nové produkty, pozri na Clips!

0

Apple sa včera rozhodlo pre ďalšiu novinku a nebol ňou žiaden „fyzický“ produkt. Inými slovami teraz nejdeme opisovať nič iné ako novú aplikáciu Clips, ktorú včera Apple predstavilo na svojich stránkach. Táto nová appka umožňuje upravovať videá podobne, ako iMovie, avšak robí to iným spôsobom. Je určená pre mladých (takže pravdepodobne aj pre teba) a sme si istí, že ťa zaujme.

Clips

Clips je nová a veľmi jednoduchá aplikácia, ktorá funguje vlastne ako videoeditor. Iný účel nemá, takže nejde o konkurenciu pre sociálne siete typu Facebook, Instagram, Snachat a podobne. V podstate je to len taký doplnok k týmto službám, nakoľko umožňuje vytvárať jednoduché animované klipy, dopĺňať ich o rôzne zvukové efekty, obrázky, komentáre či samozrejme videá a následne ich nahrávať na vyššie menované siete.

Samotné Apple aplikáciu zaradilo ako také iMovie pre mladých a my tomu úplne rozumieme. Už aj prostredie celej aplikácie je veľmi milé a jednoduché. Proste ho chceš vyskúšať používať.

Do aplikácie si môžeš vložiť v podstate akékoľvek fotky či videá a následne ich upraviť. Je tu napríklad funcia Live Titles, ktorá do tvojho videa prída animované titulky či zaujímavé hlasové komentáre. Samozrejmosťou sú aj efekty. Tie sú dnes veľmi populárne asi v každej jedenej službe. Je tu napríklad komiksová grafika, rôzne tvary, bubliny a podobne.

Máme naozaj z čoho vyberať. Cez Clips si môžeš nové videa nahrávať a fotiť aj sám. Nemusíš si materiál vyberať z galérie, pokiaľ máš chuť niečo vymyslieť, stačí appku zapnúť a jednoduchým spôsobom s ňou začať pracovať. Veľmi užitočné sú aj napríklad Emoji smajlíky, ktoré Clips ponúka taktiež. Rovnako tak funkcia, ktorá do videa pridá hudbu a tá sa prispôsobí jeho dĺžke!

Clips - svetapple.sk

Funguje to tak, že po nakombinovaní fotiek a videí môžete s funkciou Live Titles vytvoriť vyššie spomínané animované titulky a komentáre s pomocou hlasu. Dopĺňajú to populárne efekty ako komiksová grafika, bubliny, tvary či dokonca animované plagáty.

Clips tiež umožňuje fotiť a nahrávať videá a to veľmi intuitívnym spôsobom. Po vzore Messengeru stačí stlačiť a držať tlačidlo. Následne sa vytvorený obsah skopíruje do galérie aj do editora. Clips tiež umožňuje pridávať emoji a obsahuje množstvo hudobných podmazov, ktoré sa automaticky prispôsobujú dĺžke videa.

Clips žiaľ ešte stále nie je dostupná aj v AppStore. Stane sa tak až v apríli. Spustiť si ju budeš môcť v podstate na akomkoľvek iPhone 5S a novšom, no a potom iPade mini 2. generácie či iPode Touch 6. generácie.

Clips - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk