Zafír sa rozbije naozaj ľahko!

0

Spoločnosť Apple v poslednej dobe vo veľkom pracuje so zafírom, ktorý používa už vo viacerých produktoch. Patrí medzi ne napríklad iPhone, kde ho nájdeme v zadnej šošovke fotoaparátu, či ako krytie v tlačidle Touch ID, ktoré je vďaka nemu podstatne odolnejšie. Druhým zariadením, kde zafír figuruje ako krycie sklo sú hodinky Apple Watch. Používatelia si myslia, že vďaka nemu budú nezničiteľné, ale to nie je pravda. Sklo je naozaj krehké!

Rozbitý zafír

9to5mac.com napísala nový článok o tom, ako sa môže aj zafírové sklíčko v hodinkách Apple Watch bez akéhokoľvek problému rozbiť. Prípad, ktorý opisuje sa stal konkrétne istej žene, ktorá mala na ruke svoje kovové hodinky Apple Watch (pozlatené) a chcela si umyť tvár v umývadle. Práve preto dala hodinky z ruky dole, čo vlastne robiť vôbec nemusela, keďže sú vodeodolné a tie sa zošmykli priamo do umývadla, kde niekoľkocentimetrový pád jednoducho nevydržali. Na tomto prípade sa teda pekne ukázalo, že zafírové sklo je síce odolné voči škrabancom, ale je to stále len sklo a v prípade že spadne na tvrdý povrch, tak sa skrátka rozbije.

A to dokonca nemusí byť výška určená v metroch ale skutočne stačia centimetre. Práve preto, pokiaľ máš svoje hodinky Apple Watch a spoliehaš sa na to, že zafírové sklíčko je nezničiteľné, odporúčame ti zaobstarať si nejakú fóliu či ochranné sklo, pretože aj posledný prípad dokázal, že zafír je naozaj krehký materiál!

Rozbité zafírové sklíčko na hodinkách Apple Watch - svetapple.sk

Rozbité zafírové sklíčko na hodinkách Apple Watch – svetapple.sk

Rozbité zafírové sklíčko na hodinkách Apple Watch - svetapple.sk

Rozbité zafírové sklíčko na hodinkách Apple Watch – svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk