Zaujímavosti o Steve Jobs Theatre, ktoré nevieš!

0

Steve Jobs Theatre je budova zaujímavá už len svojim názvom, ktorý dostala na počesť zakladateľa spoločnosti. Okrem iného je to ale aj perfektný architektonický skvost, ktorý má rôzne veľmi zaujímavé riešenia. V dnešných dňoch sa už naplno pripravuje na utorkovú Keynote. Ver alebo nie, aj keď je už všetko postavené, stále to tu žije a inžinieri pracujú na tom aby bolo všetko od osvetlenia až po samotnú konferenciu čo najlepšie zvládnuté a aby počas prezentácie nevznikli akékoľvek chyby či problémy. Prečítaj si zopár zaujímavostí.

Steve Jobs Theatre

Steve Jobs Theatre ožije už na budúci utorok, kedy bude hostiť stovky novinárov ale aj inžinierov z technologického sveta na to, aby im ukázal celoročnú prácu na iPhone 8 a iPhonoch 7S a 7S Plus. Udalosť to bude veľká a rovnako tak je zaujímavé aj prvotné využitie tejto sály, ktorá sa nachádza v komplexe, ktorý stále nie je na 100% dokončený. Bloomberg odhalil niekoľko zaujímavostí, ktoré sme doposiaľ o sále Steva Jobsa nevedeli.

Začali by sme samotným vstupom do divadla. Ten sa síce nachádza na zemi, no všetko ostatné je už v podzemí. Akonáhle teda vojdeš do budovy okrúhleho tvaru zdobenej sklom, ktoré slúži zároveň ako nosník pre strechu, budeš musieť zísť smerom dole po dvoch kruhových schodiskách. Bližšie detaily síce nepoznáme, no predpokladáme, že sú výhradne sklenené. Takéto schody Apple všeobecne veľmi rado používa prakticky v každej pobočke Apple Store. Ich jediná nevýhoda je však cena. Tá sa pohybuje na úrovniach okolo 1 milióna dolárov, čo je skoro neuveriteľné ale je to tak.

Apple ale myslelo aj na tých, ktorí by mohli mať teoreticky problém dostať sa dole po schodoch. Presne preto sú tu pripravené aj dva rotačné výťahy. Ak to teda nepôjde po schodoch, pôjde to výťahom, vždy to bude zážitok. Aj v tomto prípade predpokladáme, že Apple použilo sklenené steny. Hádam sa nájde nejaký novinár, ktorý nám natočí ako to v Steve Jobs Theatre vyzerá naživo.

V divadle sa nachádza 1000 plnohodnotných kresiel, ktoré budú slúžiť ako novinárom tak aj zamestnancom Applu, dizajnérom, vývojárom či inžinierom, ktorý sa nezúčastnia len tejto jednej Keynote ale aj iných akcií, o ktorých možno verejnosť nebude mať ani len tušenie. Náklady na divadlo museli byť teda obrovské. Presné číslo síce nepoznáme, no vzhľadom na to, že Blomberg uvádza v prepočte $14 000 na jedno miesto na sedenie sa dá sedliackou matematikou vypočítať, že šlo zhruba o $14 000 000! Apple očividne nešetrilo. Pri 5 miliardách dolárov za celý komplex Apple Parku to ale určite nebola tá najväčšia čiastka.

Pohľad na rozostavaný komplex Apple Parku a Steve Jobs Theatre priamo z Apple máp, ktoré nájdeš aj ty vo svojom iPhone  - svetapple.sk

Pohľad na rozostavaný komplex Apple Parku a Steve Jobs Theatre priamo z Apple máp, ktoré nájdeš aj ty vo svojom iPhone – svetapple.sk

Tajná miestnosť

Apple je tajnostkár a má rád moment prekvapenia. Určite si sa už zamyslel aj nad tým, kde si budú mať možnosť novinári vyskúšať iPhone 8 v praxi hneď po prezentácií tak ako počas posledných rokov. Veď v sále na to nebude priestor. Informácia je ale mierne mylná, pretože priestor na to určite bude. Po tom, ako prezentácia skončí by sa mala odsunúť špeciálna vnútorná stena priamo v sále, ktorá odhalí tajomnú miestnosť, v ktorej sa už budú nachádzať všetky pripravované produkty rovnako s týmom vyškolených zamestnancov, ktorí budú poskytovať všetky možné informácie.

Ten, kto sa teda zúčastní oficiálne úplne prvej prezentácie v tejto sále bude asi veľmi prekvapený a určite pôjde o obrovský zážitok stať sa súčasťou niečoho podobného. Nám ale neostáva nič iné ako čakať, kým sa do Steve Jobs Theatre začnú hrnúť prví novinári, ktorí nebudú fotiť len samotný priebeh prezentácie ale aj priestory, v ktorých sa budú nachádzať. Nejedného z nás to totižto veľmi zaujíma! 🙂

Steve Job Theatre - svetapple.sk

Steve Job Theatre – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk