Zisky Samsungu klesli o 60% zatiaľ čo Apple vzrástli o 11,3%

0

Samsung za posledný kalendárny štvrťrok vykázal 3,8 miliardy amerických dolárov. Toto číslo síce znie naozaj veľmi pekne, no v skutočnosti ide o 60% pokles oproti minulému roku a dokonca o 73,9% pokles v oblasti predaja mobilnej divízie. Toto už neznie tak ružovo!

Samsung

Spoločnosť, ktorá sa vysmievala Apple, dnes nemôže oslavovať naozaj nič. Ich medziročné zisky za 3. štvrťrok totiž poklesli až o neskutočných 60%.  Konečný zisk teda tvorí 3,8 miliardy amerických dolárov. Aj keď by ste to možno neboli povedali, tieto zisky prichádzajú práve z low-end alebo smartfónov strednej triedy, ktorých má Samsung na trhu naozaj množstvo. Začiatok predaja Note 4 bol naplánovaný až na koniec tohto štvrťroku, preto jeho predaje neovplyvnili konečný výsledok takmer vôbec. Analytici však tvrdia, že koniec roku zisky Samsungu príliš nezvýši!

galaxys5

Apple

Zatiaľ čo na jednej strane smútia, na tej druhej sa naopak radujú! Totiž v  Coupertine hlásia zisk až neuveriteľných 11,2 miliardy dolárov, čo je medziročne viac až o 11,3%. Na týchto údajoch teda môžme pekne vidieť, že spoločnosť, ktorá predáva niekoľkonásobne viac smartfónov ako Apple tvorí len jednu tretinu jeho zisku. Pokiaľ by sme sa na to mali pozrieť aj z inej strany, môže s tým súvisieť aj marža, ktorá je v prípade Samsungu približne 9%.

dd

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk