Aplikácia Health ako krokomer!

0

Dnes sa čoraz väčším trendom stáva to, že sa o naše zdravie starajú smartfóny. Dôkazom je aj Apple, ktoré doplnilo do svojej aplikácie Health aj krokomer!

Health

Aplikácia Health je zameraná najmä na monitoring ľudského zdravia. Po novom sa v nej vďaka koprocesoru M7, ktorý bol predstavený v súčasnom iPhone 5S, budú môcť merať kroky používateľa bez akéhokoľvek iného príslušenstva. Jablková spoločnosť tento koprocesor doposiaľ využívala len na šetrenie energie, v gyroskope, na meranie akcelerácie či v aplikácií kompas. Zdá sa však, že má ďalšie využitie! V Aplikácii Health budú vaše kroky ukladané do položky Steps, v ktorej budú zobrazované dáta zozbierané počas týždňa. Pomocou Health Kit bude potom aplikáciaschopná zdieľať tieto údaje aj s inými fitness aplikáciami, ktoré podporujú toto rozhranie. Pribudla tiež nová položka „caffeine“, ktorú nájdete v sekcií „výživa“. Budú sa v nej zobrazovať údaje, zozbierané za pomoci aplikácií tretích strán, ktoré sledujú príjem kofeínu.

appleheathappupdates

Steps a Caffeine v aplikácií Health – svetapple.sk

zdroj:mscrumors.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk