Apple TV 4 bude stáť 149$

0
Apple TV by Martin Hájek - svetapple.sk

Spoločnosť Apple už o týždeň predstaví úplne nové iPhony 6S, ale taktiež úplne novú Apple TV 4. generácie, ktorá prinesie hneď niekoľko zásadných vylepšení oproti svojej predošlej verzii a pôjde o obrovský skok dopredu. Pred pár dňami nás 9to5ma.com informoval o tom, že Apple TV 4 bude stáť 199$. BuzzFeed však prichádza so správou od dôveryhodného zdroja, že cena bude len 149$.

Apple TV

Nová Apple TV bude vo svojom odvetví skutočným priekopníkom. Konkurenčné zariadenia možno ponúkajú už dávno to, čo bude ponúkať finálny produkt, avšak neponúkajú jednu vec. Nepredáva ich Apple a aj keď sú určite lacnejšie, funkcie, aplikácie, či dizajn ovládača nie je taký ako pri Apple TV, ktorú uvidíme už o týždeň. Dávnejšie sme boli informovaní o tom, že Apple TV 4 ponúkne cenovku 199$. Túto informáciu vyvrátil server BuzzFeed. Jeho zdroj, ktorý je veľmi dobre informovaný tvrdí, že Apple TV bude stáť o 50$ menej, čo nám celkom sedí. Prečo?

Prvá Apple TV, ktorú spoločnosť Apple uviedla na trh ešte v roku 2007 cenou trošku uletela, keďže sa pohybovala niekde na úrovni 299$. Druhá generácia však bola už o 2/3 lacnejšia a cena bola len 99$. To isté platilo pre tretiu generáciu, ktorej cena začínala v dobe predstavenia taktiež na slušných 99$ (dnes už je cena nižšia). Nová Apple TV by však mala priniesť podstatne zásadnejšie vylepšenia a tak si ju Apple nacení o čosi vyššie. V ponuke však zostane aj Apple TV 3 za 69$.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk