Cortana na iOS od dnes realitou!

0
Cortana-iOS---titulná-fotografia---SvetApple

Tak ako nám spoločnosť Microsoft pomerne dlho sľubovala, tak sa aj napokon stalo. Jeho hlasová asistentka Cortana, ktorá vyvolala vo svete ohlasy najmä potom, čo natipovala takmer každý zápas so správnym výsledkom práve prichádza na naše iPhony a taktiež na konkurenčné Androidy. Ako môžeš očakávať, nie je tak integrovaná ako Siri, ale základné funkcie zvláda skvele!

Cortana pre iOS

Po dlhých mesiacoch testovania spoločnosť Microsoft konečne predstavuje svoju aplikáciu Cortana, čo je vlastne hlasová asistentka aj pre iPhony. Dostupná je už teraz v AppStore a tak si môžeš svoj iPhone či iPad obohatiť o ďalšiu pani, ktorá sa ti bude snažiť pomôcť vždy, keď to potrebuješ.

Samozrejme, nakoľko ide len o konkurenčnú hlasovú asistentku, nedokáže také veci ako jej konkurentka Siri od Apple, ktorá je predsalen v iOS integrovaná omnoho lepšie. Je vlastne len aplikáciou a tak nereaguje napríklad na povel „Hey Cortana“.

Je tu ale možnosť stiahnuť si aplikáciu aj na svoj Windows, pomocou ktorej prepojíš Cortanu v iPhone aj v PC a tak budeš mať pomerne prakticky fungujúcu dvojicu. Pokiaľ máš ale Mac, tak asi nebude mať pre teba žiaden prínos. Možno tak maximálne taký, že si ju vyskúšaš, ale nakoľko nedokáže to čo Siri, tak ju asi používať nebudeš. Pokiaľ ťa asistentka zaujala, môžeš si ju stiahnuť v AppStore už dnes.

Na záver už len dodáme, že Cortana je zatiaľ dostupná len pre US AppStore a preto sa k nej budeš musieť prepracovať pomocou svojho amerického konta.

Cortanu sťahuj tu!

Cortana - svetapple.sk

Cortana – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk