Google Translate prináša významnú aktualizáciu!

0
Google Translate - svetapple.sk

Google predstavilo svoju mobilnú aplikáciu Google Translate ešte pred niekoľkými rokmi, odkedy prešla už niekoľkými významnými zmenami. Zdá sa však, že tá najväčšia sa objavila až v poslednej aktalizácii, keďže Google pridalo možnosť preložiť odfotený text (dvoma spôsobmi) a dokonca aj preklad v reálnom čase!

World Lens

Prvou novou funkciou, ktorou prekladač disponuje je World Lens. Táto funkcia je naozaj skvelá a používateľom umožnuje okamžite preložiť odfotený text do ich rodného jazyka bez toho, aby bolo nutné použiť internet. Ako to však už býva zvykom, slovenčina a ani čeština medzi týmito jazykmi zatiaľ nie sú, no časom by mali pribudnúť!

Fotoaparát

Druhou novinkout, ktorá je prakticky veľmi podobná tej prvej, je fotoapará. Takisto umožňuje preklad textu, no tu už s prístupom na internet. V tomto prípade je už slovenčina a aj čeština podporovaná a tak sa mohla uplatniť aj v našich končinách. Je to skvelá vec minimálne v prípade, že ste v cudzej krajine a jednoducho si neviete rady, navyše klasické písanie je príliš zdĺhavé!

Google Translate - svetapple.sk

Google Translate – svetapple.sk

Reč

Hádam najzaujímavejšou funkciou je však funkcia „Reč“. Táto novinka je v podstate veľmi podobná ako to, čo prednedávnom predstavil Microsoft vo svojom Skype. Ide o aktuálny preklad hovoreného textu do iného jazyka bez toho, aby ste museli čokoľvek urobiť. Stačí len kliknúť na ikonku mikrofónu a aplikácia všetko urobí za vás. Dokonca si aj automaticky zistí, o aký jazyk ide! Najlepšie však je, že je podporovaná aj Slovenčina a Čeština. Horší už je nutný prístup na internet, čo môže byť v prípade, že sa nachádzate v inej krajine trošku problém. Každopádne bez neho si funkciu zatiaľ nevieme predstaviť ale Google robí obrovské pokroky!

Aplikáciu Google Translate sťahujte tu: (Google Translate – Google, Inc.)

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk