Hackersky útok na Hackerov odhalil, koľko stojí sledovanie iOS zariadenia!

0
Jailbreak - svetapple.sk

V dnešnom svete sa hackuje a hackuje a tak sa určite netreba čudovať tomu, keď jeden hackerský tím napadne druhý hackerský tím a zistí, čo všetko dokáže hackovať a dokonca aj to, za akú cenu to dokáže. Vďaka poslednému napadnutiu spoločnosti, ktorá sa zaoberá online bezpečnosťou, Hacking Team, vieme povedať, čo všetko dokážu hackeri odsledovať a dokonca aj to koľko to bude celé stáť!

Cena za sledovanie iOS

Vďaka poslednému útoku na spoločnosť Hacking Team, čo je spoločnosť zaoberajúca sa online ochranou vieme, že sa dá celkom slušne odsledovať hacknuté iOS zariadenie. Útočiaci vie napríklad zistiť to, s kým si volal, vie sa ti nabúrať do Viberu, Skypu, WhatsAppu či sledovať polohu tvojho zariadenia. Cena za takéto sledovanie je ohodnotená na 50 000 eur, čo znamená, že nejde o lacnú záležitosť. Pokiaľ máš však v pláne dať niekoho sledovať, máš tak trochu smolu. Daná spoločnosť sa totiž zameriava výhradne na predaj svojich služieb národným bezpečnostným agentúram, ako je napríklad NSA a podobne.

Veľmi dobrou správou je aj to, že pokiaľ nemáš vo svojom iPhone nainštalovaný jailbreak, len tak ľahko ťa neodsledujú. Jailbreak je totiž základným predpokladom na to, aby mohli niečo podobné urobiť a bez jeho prítomnosti to jednoducho nie je možné. Ak ho teda nemáš, môžeš zachovať chladnú hlavu (a ak chystáš nejakú kriminálnu činnosť tak sa mu radšej vyhni).

iphone_6_svetapple.sk

iphone_6_svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk