Instagram konečne zvýšil rozlíšenie fotografií!

0
instagram-Svetapple.sk

Instagram je v súčasnej dobe akýmsi fenoménom medzi sociálnymi sieťami. Boli časy, kedy používatelia všetko uploadovali na internet cez Facebook, ale akonáhle sa objavil Instagram, tak prebral obrovské množstvo fotiek a videí, ktoré rázom z Facebooku zmizli. Avšak malo to jednu nevýhodu. Fotografie boli veľmi nekvalitné a mali rozlíšenie len 640×640. Po novom sa však toto „ale“ odstráni a fotky budú omnoho kvalitnejšie!

Väčšie rozlíšenie

Raz to prísť muselo a zjavne si aj vývojári Instagramu uvedomili, že 640×640 už nie je v dobe Retina a AMOLED displejov príliš vyhovujúce rozlíšenie. Na niektorých telefónoch s kvalitnejším displejom (teda na skoro všetkých) boli fotky dosť zničené práve daným rozlíšením a používateľ si ich nemohol ani z ďaleka vychutnať naplno, nehovoriac o počítačových prehliadačoch a už vôbec nie o MacBooku s Retina displejom, na ktorom vyzeral Instagram ako zlý vtip spred 10-15 rokov.

Časy sa však menia a tak, ako dostávajú update iné sociálne siete, nezaostáva ani Instagram. Vývojári si totiž uvedomili, že od predstavenia ubehli nejaké tie roky a už je jednoducho nová doba s kvalitnejšími displejmi, a preto zvýšili kvalitu fotiek z 640×640 na 1080×1080 (čo je viac menej FullHD až na to, že ide o štvorcovú fotografiu). Vďaka tomu budú fotografie vyzerať skvelo aj na kvalitnejších a jemnejších displejoch či obrazovkách počítača. Možno, že budú omnoho viac zaťažovať servery Instagramu avšak o tom je vývoj!

Svetapple.sk je na Instagrame! - svetapple.sk

Svetapple.sk je na Instagrame! – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk