iOS 9: Picture in Picture dokáže zobraziť akýkoľvek obsah!

0
iPad a funkcia Picture in Picture - svetapple.sk

Apple predstavilo vo svojom novom mobilnom operačnom systéme iOS 9 aj novú funkciu Picture in Picture, určenú pre iPady, ktorá dokáže zobraziť video napríklad počas toho, ako odpisuješ svojej priateľke na Facebooku. Táto funkcia sa dá však jednoducho hacknúť a okrem videa vraj dokáže zobraziť aj iné aplikácie, ako je napríklad hra Doom.

Aj iný obsah

Istý vývojár sa rozhodol, že na svojom iPade skúsi využiť funkciu Picture in Picture naozaj naplno a vytvoril jednoduchý hack, ktorý umožňuje spustiť v tejto funkcii akúkoľvek aplikáciu a nielen video. V jeho prípade sa mu konkrétne podarilo spustiť hru Doom. Znie to síce lákavo, avšak reálne využitie tu minimálne v tomto prípade nie je.

Ten, kto totiž potrebuje odpisovať počas toho, ako pracuje v nejakej aplikácii, jednoducho využije funkciu rozdelenia obrazoviek. Načo by niekto potom využíval funkciu Picture in Picture na tento účel? Je teda jasné, že niečoho podobného, ako vytvoril vývojár sa asi zo strany Apple nikdy nedočkáme, no ak vidíš v tejto funkcii nejaké využitie, tak s príchodom jailbreaku by si možno niečo podobné mohol využiť aj v reálnom živote.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk