Jailbreak možno aj pre Apple Watch

0
Apple Watch - svetapple.sk

Spoločnosť Apple predstavila na svojej pondelkovej konferencii aj WatchOS 2.0. Nový systém konečne priniesol Watch SDK určený pre vývojárov, ktorí si chcú vytvoriť svoje vlastné aplikácie pre jablkové hodinky. Aj keď Apple sľúbil vlastné aplikácie pre vývojárov, stále to má svoje „ale“ a tak musia používať rozhrania WatchKitu, ktoré mali k dispozícii doteraz. Vývojárom sa to však zrejme príliš nepáči a tak začali pracovať na Jailbreaku hodiniek.

Jailbreak

Pod pojmom „Jailbreak“ si zrejme každý predstaví odomknutý iPhone, do ktorého si môže nainštalovať ktokoľvek čokoľvek, zadarmo a pozmeniť si celý dizajn svojho OS. Áno, aj toto ponúka Jailbreak, no v prípade hodiniek Apple Watch ide aj o niečo iné. Vďaka nemu môžu totiž vývojári vytvárať svoje vlastné natívne aplikácie pre hodinky Apple Watch aj keď sa samozrejme nedostanú do AppStore. Avšak dá sa tu preveriť napríklad to, koľko toho výkon Apple Watch zvládne. Jailbreak taktiež prináša možnosť testovať niečo, čo bude možné použiť až o nejakú dobu, keďže to nevyzerá tak, že by Apple absolútne uvoľnilo svoje SDK pre Apple Watch s tým, že by vývojári mali voľnú ruku.

Na tomto novom Jailbreaku už pracujú vývojári Saurik, Troughton-Smith a Adam Bell. Najnovšie sa im dokonca podarilo zobraziť 3D objekt (text) na displeji hodniek. Znamená to teda, že aj pre Apple Watch bude už čoskoro existovať Jailbreak. Je však otázne, na čo presne bude na našom zápästí slúžiť.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk