Konečne Apple zamakalo na tom príšernom iTunes, a je to cítiť!

0
iTunes-aktualizacia---titulná-fotografia---SvetApple

Možno úplne tak nesúhlasíš s nadpisom článku, keďže si pravý Apple Fan, ale žiaľ pravda je taká, že iTunes nebol asi nikdy pre používateľov Windowsu ich najobľúbenejší program a rebríček popularity vo veľa prípadoch ukončoval posledným miestom. To predovšetkým preto, že jeho optimalizácia nebola nikdy nič moc a navyše bol aj celkom náročný na procesor. Ako som mal ale možnosť nedávno zistiť, všetko je ináč a Apple na kompatibilite zamakalo!

Konečne Apple zamakalo na tom príšernom iTunes, a je to cítiť.

Osobne používam svoj vlastný MacBook, na ktorom mám už od výroby nainštalovaný aj iTunes a som s ním viac ako spokojný. Každopádne, na svete je veľa takých ľudí, ktorí stále používajú Windows a vlastnia iPhone, no a na to, aby si sem tam mohli uložiť nejaké fotky, hudbu či iné veci do počítača samozrejme potrebujú iTunes. Program, ktorý bol pre mnohých veľkým strašiakom, pretože skoro vôbec nefungoval.

Minimálne za mojich čias nie a to som na MacBook prešiel približne pred rokom. Apple však za tento rok so svojim programom urobilo veľké veci, pretože najnovšie, keď som sa s ním stretol pri zálohe iPhonu môjho otca som zistil, že skutočne funguje takmer rovnako plynule, ako iTunes na mojom MacBooku.

Je takmer neuveriteľné, že som sa nestretol so žiadnou akciou, ktorá by programu trvala nejako extra dlho. Rovnako tak mi ani jeden jediný raz nezamrzol, čo bolo v minulosti na dennom poriadku a žiaľ práve to považujem za jednu z najtemnejších stránok Applu, nevydarený iTunes.

Páči sa mi, že spoločnosť v posledných aktualizáciách zapracovala na tom, aby všetko fungovalo skutočne tak ako má, pretože tak aj všetko funguje. Je to jednoduché, rýchle a intuitívne a presne takto to má vyzerať. iPhone bol zálohovaný za pár minút, približne 20GB dát. Presne preto ma veľmi potešilo Apple a každému, kto sa bojí programu odporúčam aktualizovať. Pravdepodobne to nebola náhoda, že práve mne fungoval na jednotku!

Apple - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk