Messenger čoskoro s reklamou

0

Messenger je zatiaľ čisté miesto, ale dlho to tak nebude. Internetový gigant Facebook, prevádzkujúci najväčšiu sociálnu sieť chce zarábať všade kde sa dá a Messenger je tiež obrovský priestor, ktorý čoskoro celosvetovo využije. Zatiaľ prebieha len testovanie na pár australských používateľoch, ale ako Facebook uviedol vo svojom blogu, reklamy sa čoskoro rozšíria aj do nášho Messengeru. Nemusíme sa ale ničoho obávať!

Messenger čoskoro s reklamou

Messenger je komunikačný nástroj spoločnosti Facebook, ktorý nás firma kedysi dávno vyslovene prinútila používať aj na našich iPhonoch a musíme povedať, že to nebol zas až taký zlý krok oddeliť normálny Facebook a chat. Tak či onak, okrem toho, že Messenger umožňuje komunikáciu, dlhé roky bol zadarmo, bez akejkoľvek reklamy, no to sa bude čoskoro meniť. Onedlho by mali totižto aj do Messengeru zavítať nepríjemné reklamy, ktoré určite nikoho nepotešia, no na druhú stranu musíme zaklopať na drevo, že asi ani nikomu neublížia.

V prvom rade, reklamy sa nebudú zobrazovať v chatoch. Messenger ich pôsobisko obmedzí len na plochu, kde si človek vyberá druhého používateľa, ktorému chce napísať. Druhé veľké plus reklám bude to, že nebudú sledovať tvoj súkromný chat a na základe toho ti vyhadzovať rôzne ponuky. Messenger si uvedomuje, že to už je samo o sebe dosť veľkým zásahom do súkromia. Reklamy sa ti budú navrhovať napríklad podľa tvojej poslednej aktivity na Facebooku, toho aké stránky navštevuješ a čo lajkuješ. S tým čo si s niekym píšeš to teda nebude mať vôbec nič spoločné.

Tretia veľká výhoda nových Messenger reklám bude tá, že nad nimi budeš mať totálnu kontrolu. Pokiaľ sa ti takáto reklama nebude páčiť prípadne sa na nej bude zobrazovať nevhodný obsah, môžeš ju skryť a následne aj nahlásiť. Bude to vraj jednoduché a nijako zásadne nám to používanie nášho iPhonu a Messengeru v ňom neobmedzí. Tak či onak, nepáči sa nám táto „novinka“, ale na druhú stranu je to celkom dobrý mediálny priestor a vo Facebooku by asi boli hlupáci, keby si nechali takúto šancu prejsť pomedzi prsty.

messenger ads - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk