Mozilla pripravuje vyhľadávač pre iOS!

0
Firefox - svetapple.sk

Spoločnosť Mozilla nemá v podstate ako jediná spomedzi počítačových prehliadačov svoju mobilnú verziu vyhľadávača umiestnenú v AppStore. Nie nie je to náhoda, spoločnosť totiž už dávnejšie prehlásila, že mobilnú aplikáciu pre iOS vyvíjať z istých dôvodov nebude. Zdá sa však, že viceprezident spoločnosti Johnatan Nightingale si to nakoniec rozmyslel. 

Prečo nezačali s vývojom skôr?

Napadá vás jedna a tá istá otázka? AppStore, vďaka ktorému si môžme sťahovať a nakupovať rôzne iné aplikácie do našich Jablkových miláčikov tu máme už 6 rokov. Počas tejto dlhej doby sa rôznym spoločnostiam podaril vyvinúť svoju verziu prehliadača práve pre tieto zariadenia. Patria medzi ne aj napríklad Google (Chrome) či Opera. Prečo teda spoločnosť Mozilla nezačala s vývojom svojej aplikácie už dávnejšie? Dôvod je prostý. Totiž už dávnejšie, kedy sa Mozilla chystala vyvinúť svoj mobilný prehliadač vzniklo niekoľko problémov, medzi ktoré patril aj špeciálny Javascript, ktorý Apple používa pri Safari, no v iných aplikáciach ho nepodporuje z jasného dôvodu, aby neboli rýchlejšie, ako spomínané Safari. Práve to vtedajšie vedenie Mozilly nahnevalo a vo vývoji nepokračovali. Zdá sa však, že v spoločnosti mierne „vychladli“. Totiž viceprezident Johnatan Nightingale prehlásil, že prehliadač musí byť práve tam, kde ho používatelia potrebujú a preto začnú vyvíjať FireFox pre iOS!

Používate iné prehliadače v iOS ako natívne Safari? 🙂

Firefox už dobre poznáme z Androidu - svetapple.sk

Firefox už dobre poznáme z Androidu – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk