Na iPhone prešlo až 30% bývalých majiteľov Androidu!

0

iPhone je v súčasnosti najrozšírenejšie mobilné zariadenie na svete. Žiadna iná spoločnosť nepredala počas posledných rokov toľko telefónov ako Apple iPhonov a už vôbec na nich toľko nezarobila, nakoľko hrubá marža spoločnosti Apple je neuveriteľne vysoká. To však prestáva vadiť čoraz väčšiemu množstvu bývalých „Androiďákov“. Tí prechádzajú na iPhone jedna radosť. Ukázalo sa to aj tento rok!

30%

Tim Cook, CEO spoločnosti Apple počas tohto roka pri ohlasovaní finančných výsledkov za posledný, 4. fiškálny štvrťrok 2015 oznámil aj pomerne zaujímavé informácie, ktoré sa týkajú nových majiteľov iPhonu. Tí vo veľkom množstve pred tým nepoužívali platformu iOS ale práve konkurenčný Android. Tim Cook sa vyjadril, že za tento rok má spoločnosť Apple najviac „Android prebehlíkov“ v histórií.

Pri pohľade na predajné čísla ich bolo až 30%, čo pri miliónoch kusoch predaných iPhonov vôbec nie je zlé, ba práve naopak. Apple získalo obrovské množstvo zákazníkov aj do budúcnosti. Dôvodom je fakt, že pokiaľ sa už raz dostali títo prebehlíci na iOS, je viac ako pravdepodobné, že späť na Android neprídu. Dôvodom je fakt, že miera prechodov „späť“ je podstatne nižšia ako Android -> iOS.

Jailbreak-iOS-8.2-beta-TaiG-Windows-1024x768

Zdroj: Macrumors

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk