Polícii sa nepáči navigácia Waze

0
waze-svetapple.sk

Americkej polícii sa nepáči navigácia Waze. Jej predstaviteľom vadí sledovanie policajných hliadok pomocou aplikácie tejto populárnej navigácie.

Portál Authority informoval, že toto znepokojenie americkej polície vyplýva z prípadu istého Ismaaiyla Brinsleyho, ktorý predtým ako zabil dvoch príslušníkov policajného zboru v New Yorku, zdieľal na svojom Instagrame snímku obrazovky z aplikácie Waze s označením polohy hliadky.

Aplikáciu Waze, ktorú kúpil IT gigant Google, obľubuje čoraz viacej používateľov. Od štandardných navigácií sa odlišuje najmä prístupom užívateľov k danej aplikácii. Ide totiž o akési spojenie sociálnej siete a navigácie. Pretože jej obsah, teda hlásenie hliadok, nehôd a problémov na ceste, pridávajú samotní používatelia aplikácie.

Waze - svetapple.sk

Waze – svetapple.sk

Predstavitelia amerického policajného zboru ďalej uvádzajú, že aplikácia Waze môže byť zneužitá na sledovanie policajných dôstojníkov, ktorí môžu byť týmto ohrození. Šéf Los Angeleskej polície Charlie Beck už kontaktoval listom aj samotnú spoločnosť Google.

Aplikácia Waze je dostupná v iTunes Store úplne zadarmo (Waze Social GPS, Maps & Traffic – Waze Inc.)

zdroj:itspecial.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk