Reakcia zakladateľa Spotify na Apple Music

0
Spotify-svetapple.sk

Je jasné, že Apple Music čo nevidieť ovládne trh so streamovaním hudby. Je totiž jedno, akú kvalitu má hudba, koľko stojí, či aký je obsah hudobnej knižnice, ktorú si môžeš nahrať do svojho iPhonu. Je to skrátka Apple a pokiaľ to je Apple, tak sa jednoducho bude predávať. Práve preto by sa mali súčasné streamovacie služby báť, alebo minimálne vymyslieť nové spôsoby, ako nalákať zákazníkov. Takto reagoval na službu Apple Music zakladateľ Spotify!

Reakcia

Švéd Daniel Ek, ktorý ešte v roku 2006 založil streamovaciu službu Spotify azda do samého konca Keynote čakal na to, či Apple skutočne predstaví niečo, čo bude kanibalizovať na konkurenčných trhoch, alebo domnienka o Apple Music bola „len taká fáma“. Na jeho nešťastie, Apple v závere Keynote skutočne predstavilo novú streamovaciu službu a zakladateľ Spotify si tak zjavne uvedomil, že zlaté časy pre jeho službu skončili. Má totiž na krku Apple a kto má na krku Apple, ten má veľký problém!

Práve preto sa nemusíme čudovať ani jeho reakcii, ktorá prišla hneď potom, ako Tim Cook vyslovil Apple Music. Na svojom Twitter účte zverejnil len dve slová, ktorých obsah naozaj hovorí za všetko. Netreba sa mu však čudovať, pokiaľ by si ty urobil jednu z najväčších (ak nie najväčšiu) streamovaciu službu na svete, asi by si tiež nebol najradšej, keby so svojou verziou prišlo aj Apple.

Daniel Ek - svetapple.sk

Daniel Ek – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk