ResearchKit je tak obľúbený ako sociálne siete, tvrdia vývojári

0
Research kit- svetapple.sk

O tom, že je ResearchKit mimoriadne obľúbený, niet pochýb, konieckoncov to potvrdili aj čísla za prvé dni, počas ktorých boli aplikácie dostupné v App Store. Tvorcovia aplikácie Asthma Health, spoločnosť LifeMap Solutions, však tvrdia, že ResearchKit je dokonca tak populárny, že sa svojou popularitou vyrovná sociálnym sieťam.

Čo uviedli tvorcovia?

Podľa nich, viac ako polovica všetkých užívateľov Asthma Health, využíva aplikáciu každý deň, čo vývojárov rozhodne prekvapilo, vzhľadom k tomu, že sa jedná o zdravotnú aplikáciu a nie o sociálnu sieť, ani o hru. “Našou teóriou je, že užívateľov Asthma Health motivuje cieľ podporovať výskum a pomáhať tak celej komunite pacientov. Túto teóriu plánujeme rozsiahlejšie testovať a to už v blízkej budúcnosti,” uviedli tvorcovia na svojom blogu. Prvé ResearchKit aplikácie, medzi ktoré patrí aj práve Asthma Health, si počas prvých týždňov stiahlo viac ako 60 000 užívateľov a tento počet naďalej rastie. Spoločnosť Apple tiež nedávno oznámila, že rozhranie je odteraz voľne prístupné pre všetkých výskumníkov po celom svete.

Zdroj: Cult Of Mac

About The Author

Volám sa Šimon, mám 17 rokov a momentálne študujem na gymnáziu v Žiline so všeobecným zameraním. Apple mám rád preto, lebo sa mi veľmi páči ich pokrokový design a technika. Pre svetapple.sk píšem hlavne aplikácie. Baví ma to môcť si ich všetky vyskúšať a potom ti ponúknuť môj zážitok z toho.