Run Sackboy – Little Big Planet pre iOS! (recenzia)

0

Pokiaľ vlastníte Playstation, pravdepodobne vám niečo hovorí populárna herná séria s názvom Little Big Planet. Ide o veľmi jednoduchú arkádovú „skákačku“ v ktorej, či už sami alebo s niekým v podobe multi-player módu, prechádzate rôzne levely. Táto hra je veľmi obľúbená a práve preto sme očakávali aj jej iOS verziu. Tá síce nie je úplne Little Big Planet, no je jej veľmi podobná a vystupuje v nej Sackboy, podľa ktorého je vlastne samotná hra   pomenovaná!

Jednoduchosť

Celá hra si zakladá na svojom jednoduchom ovládaní, rovnako ako vo svojej verzii na Playstation. Tu je však okresanejšia z dôvodu obmedzených možností ovládania na kapacitnom displeji. Môžte tu teda len skákať a rýchlejšie sa pohybovať. Celý svet je v postate rozprávkový a zakladá si na rovnakom štýle, ako ten, ktorý sa nachádza v originálnej hre. Samozrejme pri tom, ako beháte so svojim Sackboyom a prekonávate levely, zbierate zelené bublinky. V hre nám pomáhajú aj iné prostriedky ako skákanie. Napríklad taký magnet, ktorý vám zachytáva práve zelené bublinky či guľa pre škrečky, ktorá vás ochráni pred nástrahami okolitého sveta. V hre je toho naozaj veľa, no samotný princíp nie je rovnaký ako v prípade Little Big Planet. V skratke by sme to mohli opísať skôr ako obľúbený Templerun s rozprávkovým a zábavným dizajnom. Najlepšie na tom všetkom je však to, že je zadarmo a navyše aj dokonalo optimalizovaná na obe verzie nového Jablkového smartfónu. Pokiaľ teda potrebujete skrátiť príliš dlhé chvíle, hru si rozhodne stiahnite!

image image image image image

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk