Runeblade: Prvá hra pre Apple Watch

0
Runeblade-svetapple.sk

Apple Watch zákazníci ešte nemajú ani doma, no už sa na ne vyvíjajú nielen aplikácie ale aj hry. Prvou je Runeblade. Niektorí si myslia, že sa na Apple Watch dočkáme nejakej primitívnej hry v štýle hier pre iPody s ClickWheel kolieskom, avšak  jedna z prvých exkluzivít pre Apple Watch bude rovno RPG.

Runeblade

Hra s názvom Runeblade má byť fantasy RPG, ktoré bude dostupné už tento mesiac, teda súčasne so štartom predaja Apple Watch. Za všetkým stojí štúdio Everywhere Games, ktoré založila partia ľudí z Rovia, Digital Chocolate a Remedy. Chlpaci z tohoto štúdia tvrdia, že chcú poskytnúť úplne nový druh herného zážitku na inteligentných hodinkách s tým, že hru budete mať možnosť hrať vždy pár minút vo voľnom čase. Nebude sa teda jednať o niečo, čo budete musieť sledovať na miniatúrnom displeji dlhé hodiny alebo desiatky minút ale bude vám naopak stačiť pár sekúnd napríklad pri čakaní v zápche alebo kedykoľvek budete mať čas na odohratie jednotlivých kôl.

Čo hra obsahuje?

Hra obsahuje klasické RPG prvky, teda inventár, kúzla, nové schopnosti aj úrovne, avšak vsádza na úplne primitívne ovládanie. Vývojári ponúknu hru úplne zadarmo hneď pri uvedení Apple Watch. Je teda jasné, že sa tento marketingový ťah určite podarí a vývojári sa zviditeľnia. Po vydaní sa potom dočkáme ďalších „DLC,“ ktoré pridajú ďalšie levely a nepriateľov. Na to ako sa celá hra bude ovládať sa zatiaľ nemáme možnosť pozrieť, ale určite vás budeme informovať akonáhle bude hra k dispozícii .

 

 


 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk