Saurik, otec Cydie, vytvoril nástroj pre vymazanie Jailbreaku!

1
Saurik - svetapple.sk

Spoločnosť Apple už dlhých 8 rokov bojuje s niečim čo sa nazýva Jailbreak a vo svojej podstate umožňuje používateľom ich zariadení robiť si s danými zariadeniami čo len chcú. Aj keď Cupertinska spoločnosť proti takémuto Jailbreaku bojuje, sama sa inšpiruje mnohými jeho funkciami, ktoré môžme vidieť napríklad v nových iOS operačných systémom s úplne novým dizajnom. Otec Cydie Saurik sa však rozhodol, že vytvorí nástroj, ktorý jailbreak z iPhonu vymaže!

Neboj sa, nechce zničiť Jailbreak

Saurik si po dlhých 8 rokoch, počas ktorých sa pohyboval v brandži Jailbreak komunity zjavne uvedomil, že jeho Cydia má jeden zásadný problém. nenachádza sa v nej totiž nástroj, ktorý by iPhone či iné iOS zariadenie „upratal“ do pôvodného stavu bez toho, aby bol používateľ nútený inštalovať najnovšie iOS. Inými slovami, pokiaľ si si v minulosti vymazal z iPhonu Jailbreak a mal si dajme tomu systém na aktualizácií iOS 8.2, musel si automaticky prejsť na najnovší systém iOS 8.4 aby si mohol svoje zariadenie používať aj naďalej.

Nie všetci však chceli updatovať a práve pre tých urobil Saurik špeciálnu utilitu, vďaka ktorej je možné vymazať z iPhonu Jailbreak bez toho, aby daný používateľ musel updatovať na novší systém. Je pomerne zaujímavé, že niečo podobné v Cydii chýbalo posledných 8 rokov ale žiaľ je to tak. Keď som bol dávnejšie aj ja priaznivcom Jailbreku, niečo podobné mi presne chýbalo.

Jailbreak - svetapple.sk

Jailbreak – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk