Zaujímavá aplikácia z Česka, „Bez Andreja“

0

Politiku sme na svetapple nikdy nechceli nijakým spôsobom riešiť. Sme predsa zameraný na Apple a ich produkty, nie na politické názory rôznych ľudí, ktoré bývajú častokrát rozličné a zrejme by to nebolo úplne vhodné. Každopádne o jednej českej aplikácií, ktorá sa stala okamžite hitom napísať proste musíme, takto si robia Češi srandu zo svojich politikov.

Zaujímavá aplikácia z Česka, „Bez Andreja“

Politici to majú vo svojom živote ťažké, najprv prídu na svoj post, nasľubujú hory doly, potom majú obdobia naberania peňazí, kedy rozkrádajú štátnu kasu, no a napokon bývajú často terčom ostrej kritiky od médií a ľudí, ktorí ich podvody prekukli, no nejako s tým nevedia nič urobiť. Aj na Slovensku máme politikov, ktorí jednoducho kradnú, všetci o tom vieme, no nevieme, ako to zastaviť.

V Česku zdá sa, našli pomerne dobrý spôsob, ako upozorniť spoločnosť na problémy v štáte a tak istý vývojár menom Martin Vytrhlík vyrobil jednoduchú aplikáciu, ktorá nesie pomerne zvláštny názov „Bez Andreja“. Táto aplikácia sa v App Store teší veľkej obľube, získala takmer okamžite 4,5″/5″ hviezdičky a tiež približne 120 pozitívnych recenzií, v ktorých sa českí bratia na aplikácií dobre bavia. Prečo?

Andrej totižto nie je žiadne náhodné meno ale ide o meno známeho politika, Andreja Babiša, ktorý je dokonca pôvodom zo Slovenska. Babiš je v súčasnosti ministrom financií Českej republiky a každý kto si vie zistiť aspoň čosi už určite počul aj o tom, že je to známy podnikateľ a jeden z najbohatších ľudí v krajine. Následujúca aplikácia je v podstate takým upozornením toho, že človek, ktorý vraj robí podvody musí byť potrestaný.

Aplikácia je jednoduchou čítačkou čiarových kódov a jej funkcionalita je veľmi jednoduchá. Stačí naskenovať a okamžite zistíš, či daný produkt alebo potravina pochádza z nejakých z firiem Andreja Babiša. V Čechách teda spravili takú „menšiu“ anti-kampaň so známym politikom a popravde im to celkom vyšlo, čo povieš?

Bez Andreje
Bez Andreje
Developer:
Price: Free
  • Bez Andreje Screenshot
  • Bez Andreje Screenshot

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk