Zmena tlačítka „Free“ v iTunes AppStore!

0

Apple už od spustenia svojho internetového obchodu s aplikáciami, určenými pre iPhone, iPad a iPod Touch používalo pre aplikácie, ktoré sa dajú stiahnuť zadarmo, popis „free“. Dnes po šiestich rokoch sa však tento popis po prvýkrát zmenil, a tak bezplatnú aplikáciu nestiahnete pomocou tlačidla „free“, ale pomocou tlačidla „Get“!

Zmena

Určite sa pýtate, načo bolo niečo podobné dobré robiť. Azda v Apple nemajú dosť inej roboty s pripravovanými budúcoročnými zariadeniami? Pravdou je, že ide o relatívne pozitívnu zmenu, ktorá má pomôcť predovšetkým používateľom. Totiž, množstvo aplikácií a hier, ktoré je možné stiahnuť zdarma, obsahuje in-app nákupy na to, aby ste ich mohli používať, či v prípade hier plne dokončiť. Tieto aplikácie teda nie sú celkom zadarmo, lebo v konečnom dôsledku za ne budete aj tak platiť. Apple sa však rozhodlo, že sa postaví na stranu používateľov, nie vývojárov a nahradí tlačidlo „free“ za tlačidlo „get“. Malo by to pomôcť uvedomiť si možný budúci nákup. Inač sa samozrejme nezmenilo nič. Pokiaľ si chcete zakúpiť aplikáciu, opäť sa vám zobrazí suma aj pokiaľ už ju máte stiahnutú na inom zariadení, poprípade ste si ju ešte dávnejšie zakúpili. Potom ste odkázaný na tlačidlo „download“.

image

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk