Sprievodca nákupom – iPad mini

Plánuješ kúpiť Apple zariadenie ale nevieš sa rozhodnúť? Pozri si nášho sprievodcu nákupom a budeš v tom mať rýchlo jasno. Ako to teda je s iPadom Mini?

Dátum vydania:        

9. September 2014   |   Novší model: iPhone 6S / iPhone 6S Plus  |   Starší model: iPhone 5S

Aktuálna cena

iPhone 6 16GB – od 539,00 €     iPhone 6 64GB – od 630,00€     iPhone 6 128GB – od 660,00€

Dostupné verzie

Zariadenie je dostupné v 16, 64 a 128GB verzií. Náš magazín ti ale jednoznačne odporúča kúpu 64GB verzie. Prečo, to sa dozvieš v našom článkuiPhone 6 je dostupný v troch farbách a to Silver, Gold a Space Gray. Ako ktorý vyzerá môžeš vidieť na obrázkoch nižšie. Cellular + wfi a iba wifi

Krátke informácie o iPade Mini

 

 

 

Tento model Apple upgradoval druhou generáciou 64-bitového A8 čitu, ktorý má o 25% rýchlejší výkon CPU a až 50% rýchlešiu grafiku ako jeho predchodca iPhone 5S. Taktiež oproti svojmu predhodcovi Apple mierne vylepšil batériu a upravil rozmery. Výraznejšie je to pri modeli iPhone 6 Plus.  Apple taktiež pridal funkciu Apple Pay, ktorá je zatiaľ dostupná len v niekoľkých štátoch (viac čítaj tu → Apple Pay – Nový platobný systém).

Apple ďalej vytvoril „pluskový model“ s  5,5-palcovou uhlopriečkou. Taktiež sa zmenila pozícia tlačidla pre uzamknutie/uspanie/vypnutie iPhonu, ktoré je na pravom hornom okraji zariadenia. Od týchto modelov vyššie majú všetky iPhony vstavaný barometer a podporujú bezdrôtové platenie NFC (bohužiaľ zatiaľ nie na Slovensku).

iPhone 6 je k dispozícii v striebornej a kozmickej sivej farbe a je vybavený čipom A8, senzorom odtlačku prsta Touch ID či ultrarýchlym bezdrôtovým pripojením. Fotoaparáty ostali nezmenené – 8 Mpx kamera iSight. Zariadenie ponúka 4,7-palcový, širokoúhly multi-touch displej s LED podsvietením a technológiou IPS. Rozlíšenie displeja je 1 334 x 750 pixlov, čo nám dáva 326 ppi.

Batéria, ktorá pri iOS 9 vydrźi: Čas hovoru: až 14 hodín v sieti 3G, Používanie internetu: až 10 hodín v sieti 3G, Až 11 hodín v sieti Wi‑Fi, Prehrávanie HD videa: až 11 hodín, Prehrávanie zvuku: až 50 hodín, Pohotovostný režim: až 10 dní.