Apple rieši problém s nafúknutým iPhonom 8!

0

Určite si zaznamenal prípad, ktorý minulý týždeň obehol celý svet. Týkal sa celkom nového iPhonu 8, ktorý sa nafúkol počas nabíjania používateľa, ktorý na to používal len originálny kábel a originálny adaptér. Problém sa týkal batérie telefónu, a tu sa už jedná o bezpečnosť používateľov. Apple si to dobre uvedomuje a telefóny začal analyzovať. Na to, aby vyriešil problém, sleduje nafúknuté batérie aj na starších modeloch iPhonu. Stretne jablkové novinky podobný osud ako minulý rok model Note 7? Dúfajme, že nie!

Nafúknuté batérie

Minulý týždeň sme ťa informovali o dvoch prípadoch nafúknutej batérie iPhonu 8. Jeden prípad pochádzal z Číny. Miestny používateľ uviedol, že telefón zapojil do elektrickej zásuvky za použitia originálneho kábla a príslušenstva. o niekoľkých minútach si všimol, že telefónu sa začína odliepať displej, čo spôsobila stále viac a viac nafukujúca sa baterka zariadenia. Takéto niečo môže byť aj veľmi nebezpečné. V extrémnych prípadoch môže dokonca dôjsť k explózií zariadenia.

Druhý prípad sa potom stál v Japonsku. Podľa informácií ale nie počas nabíjania. Majiteľ iPhone len vytiahol z krabice a už ho našiel v takomto stave. Apple samozrejme nič nepodcenilo a telefóny údajne zobralo na podrobnú analýzu. Okrem týchto dvoch nových modelov si ale firma vzala do parády aj staršie modely iPhonu s nafúknutými batériami.

Uvidíme, kde bude problém a ako sa to nakoniec bude celé riešiť. Je ale veľmi nepravdepodobné, že by to akýmkoľvek spôsobom ohrozilo ostatné iPhony. Prípady sú od začiatku predaja zverejnené iba dva, čo je pri veľkom predajnom objeme nových iPhonov skutočne len kvapka v mori. Počkáme si ale na stanovisko od Apple!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk