Apple vydalo WatchOS 3.2 a tvOS 10.2

0

Apple neprinieslo len aktualizáciu v podobe iOS 10.3 beta 2, ale rovnako tak prišla druhá beta verzia aj systémov WatchOS 3.2, teda operačného systému, ktorý používajú hodinky Apple Watch Series 1 a 2, no a potom aj tvOS 10.2. Apple sa snaží prinášať aktualizácie pravidelne a to sa mu zatiaľ darí. Čo je však nové? Až tak veľa zasa nie!

Bez veľkých zmien

Veľmi sme sa tešili, že s novou betou prídu aj nové možnosti, ktoré nám prinesie používanie hodiniek Apple Watch, prípadne „televízie“ Apple TV. Ako sa ale ukázalo novinky boli naozaj len minimálne a dočkali sme sa len pár nenápadných úprav a detailov, ktoré nám nijako zásadne neovplyvnili život.

Samozrejme sa tu Apple sústredilo najmä na stabilitu a rýchlosť systému, čo je veľmi dôležité, najmä pri zle fungujúcich beta verziách. Okrem iného sme sa ešte dočkali fixnutia baterky, ktorá by pri používaní danej beta verzie mala vydržať o čosi dlhšie.

V zásade sú ale novinky rovnaké s tým, že Apple dalo ešte trošku viac dokopy novinky, ktoré priniesla už prvá beta verzia. Pri hodinkách Apple Watch môžeme spomenúť napríklad režim divadlo, ktorý zabezpečí to, aby sa v tmavých priestoroch, kde sú aj iní ľudia, displej hodiniek len tak nerozsvecoval a ak aj áno, až po tom, ako naň 2x klepneš.

Dôležitejší je ale ešte možno SiriKit. Je to celkom nový kit pre všetkých vývojárov, ktorý bude môcť dosť zásadne zmeniť používanie niektorých aplikácií. Ide v podstate o niečo, čo už poznáme aj z našich iPhonov. Siri je aj v Apple Watch, no aplikácie ju zatiaľ akosi nepodporovali.

Po novom ale bola sprístupnená aj pre vývojárov tretích strán a tí majú teraz možnosť využiť nejaké tie povely práve pre svoje aplikácie, čo je pri produkte ako Apple Watch, kde je zásadné práve hlasové ovládanie, niečo veľmi dôležité.

Uvidíme teda, ako to bude vyzerať v priebehu tohto roka a čoho sa ešte dočkáme v najbližších aktualizáciách. Zatiaľ ale môžeme vidieť výraznú snahu Applu a to sa cení!

Watch - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk