Apple Watch Series 4 budú mať väčší displej

0

Apple Watch boli po prvý krát predstavené ešte v roku 2014 po boku iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Je to síce skoro neuveriteľné, ako rýchlo ten čas letí ale je to aj skutočne tak, že produkt poznáme už skoro 4 roky. Navyše stále je v jednej a tej istej forme s dizajnom, ktorý sa za celú túto dobu prakticky nezmenil. To by sa ale mohlo stať práve teraz! 

O 15% väčší displej a lepšia baterka

Predpovede na tento rok hlásia, že by sa dizajn hodiniek mohol po prvý krát trošku zmeniť. Netvrdíme, že pôjde o zásadnú zmenu ale Mign-Chi Kuo (jeden z najlepších analytikov) z KGI tvrdí, že skrátka Apple dizajn mierne vylepší. Malo by sa to týkať napríklad displeja, ktorý bude mať o 15% väčšiu uhlopriečku ako aktuálne modely. Displej na súčasných Apple Watch Series 3 som ocenil len včera. Tiež som ale spomenul, že niekedy sa skrátka pri používaní veľkým prstom na malom displeji netrafím. Jemné zväčšenie teda určite privíta úplne každý.

Dizajn by as ale nemusel meniť až tak zásadne. Predpokladáme, že kompatibilita s náramkami ostane naďalej rovnaká tak ako doteraz. Hodinky by ale mohli byť o čosi tenšie, čím by sa teoreticky lepšie nosili na ruke. Vylepšenie však nepríde len v dizajne samotného produktu. Dočkať by sa ho mala aj baterka, ktorú som len tak mimochodom tiež stihol vychváliť. Ak bude ešte lepšia, určite nemám nič proti. Je to zásadná vec a posunúť výdrž hodiniek na 3 dni bez nutnosti nabíjania by bol perfektný krok a tiež ťahák na budúcich majiteľov.

Posledná vec, ktorá by sa mala vylepšiť je sledovanie nášho zdravia. Pribudnúť by mohli napríklad nové senzory. Už dlhšie sa špekuluje o tom, že budúce Apple Watch budú schopné merať hladinu cukru v krvi. Ak by sa to podarilo a Apple získalo aj patričné certifikáty, mohlo by sa zariadenie používať ako zdravotná pomôcka. Hodinky budú samozrejme aj v budúcnosti ladené na zveľaďovanie nášho pohybu a budú nás vyzývať do rôznych aktivít a športov, čo samozrejme vítame.

Nové hodinky prinesú väčší displej, lepšiu výdrž batérie a tiež aj rozšírené funkcie senzorov - svetapple.sk

Nové hodinky prinesú väčší displej, lepšiu výdrž batérie a tiež aj rozšírené funkcie senzorov – svetapple.sk

Lepšie predaje

Správa od Ming-Chi Kua nehovorí len o samotnom dizajne a zmenách hodiniek. Podľa jeho vlastných slov bude jablková spoločnosť s predajom tohto produktu práve tento rok mimoriadne úspešná. Sám odhaduje, že sa jej podarí predať až 24 miliónov kusov Apple Watch. To veru nie je málo. Ide o 30% viac ako minulý rok. Predaje stále rastú a hodinky sú čoraz populárnejšie. Čo sa týka dlhodobého odhadu, Kuo je presvedčený o tom, že firma dokáže predávať zhruba 50 miliónov hodiniek ročne. No a tu je krásne vidno, ako sa tento produkt Applu vyplatil, aj keď to zo začiatku vyzeralo ako totálny prepadák.

Prvý rok sa predalo len zopár miliónov hodiniek a to firme príliš veľký zisk neurobilo. Vlastne to bol len nepatrný zlomok a Apple Watch vyzerali ako „hobby“ produkt. Dnes už je ale všetko ináč a zariadenie sa začína dostávať medzi dôležité činiteľe predaja v Cupertinskej firme. Perfektná práca.

Tim Cook zdá sa trafil do čierneho. Apple Watch zažívajú čoraz väčší úspech - svetapple.sk

Tim Cook zdá sa trafil do čierneho. Apple Watch zažívajú čoraz väčší úspech – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk