10. výročie iPhonu X bola úplná náhoda!

0

Jony Ive je uznávaný dizajnér po celom svete a v posledných dňoch počúvame same správy z rozhovorov, ktoré poskytol rôznym magazínom či novinárom. Najnovšie sa rozhodol prezradiť niekoľko „pikošiek“ a novom, iPhone X. Ako sa ukazuje, Apple ho zo začiatku neplánovalo na 10. narodeniny iPhonu. To, že sa iPhone podarilo predstaviť práve počas takéhoto obdobia je vraj úplná náhoda. 

Skvelá náhoda

V najnovšom rozhovore pre  Mac Otakara Jony Ive prezradil, ako to bolo vlastne s iPhonom X. Už sme ti v predošlom článku povedali, že jeho vývoj netrval krátko a Apple sa jeho myšlienkou a prácou na ňom zapodieval dlhých 5 rokov. Dá a teda povedať, že na telefóné začali pracovať niekedy vtedy, keď svetlo sveta uzrel iPhone 5. Bolo to v roku 2012 a každý určite vie, že je to poriadna doba. Jony Ive ale informoval aj o tom, že hoci ide o veľmi revolučné zariadenie, pôvodne nikto neplánoval, predstaviť ho na 10. narodeniny iPhonu. Je to príjemná zhoda okolností, ktorú Apple využilo vo svoj prospech a podarilo sa mu to na výbornú. Po boku iPhonu 8 je tu ešte model „budúcnosti“, ktorý nám ukazuje budúci smer jablkových smartfónov.

Jony Ive tiež prezradil novinky ohľadom Face ID. Podľa jeho názoru je používanie takejto funkcie omnoho pohodlnejšie ako používanie Touch ID a zmena jednoducho raz musela prísť. Či by prišla skôr alebo neskôr je už jedno, Apple by z toho ale tak veľmi nezískalo, nakoľko ku dnešnému dňu je o 2,5 roka popredu. Jony Ive tvrdí, že samotný vývoj Face ID bol veľmi zodpovedný a trval poriadne dlho. Apple funkciu testovalo dá sa povedať vo finálnej verzií úž od roku 2015. Dá sa povedať, že už vtedy bolo teda hotové Face ID pre iPhone X avšak do tohto roka ho v Apple ladili a vychytávali nedostatky.

Takýto dlhý vývoj bude mať určite aj veľmi dobrý vplyv na funkcionalitu novej služby s ktorou iPhone X prichádza. Netreba sa tu ale zaseknúť. Revolučný model je síce super avšak už dnes v Apple pracujú na úplne nových generáciách s úplne novými vylepšeniami, ktoré sa nám vraj budú páčiť. Ak si si teda myslel, že Apple sa na iPhone X zasekne, nie je to pravda. Apple sa vďaka iPhonu X posunie zase niekde inde!

iPhone X - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk