16GB iPhone bude možno minulosťou

0
iPhone 7 koncept - svetapple.sk

iPhone 6S už viacmenej klope na dvere a je celkom pravdepodobné, že okrem dvoch vyšších pamäťových verzií uvidíme aj jednu malú základnú a to 16GB, čo naozaj nie je na súčasnú dobu smartfónov príliš veľa. Dokonca naopak, je to príliš málo a niektorý po pár videách, fotkách či aplikáciach už nemajú miesto na ostatné veci a to ani len na update systému. Apple by to však mohlo zmeniť na budúci rok, kedy predstaví iPhone 7. Vďaka Toshibe by sme sa mohli dočkať 32GB úložiska v základe!

Nové 32GB úložisko

Spoločnosť Toshiba so spoločnosťou SanDisk predstavila úplne novú 48-vstvovú BiCS 3D flash pamäť, ktorej jeden modul disponuje 256Gb. No a teraz trošku viac slovenčiny do tohto technologického sveta. V praxi ide vlastne o najrýchlejšie 32GB úložisko na svete a zároveň je aj najúspornejšie. To znamená, že by sa do nového iPhonu 7, ktorý je plánovaný na rok 2016 dokonalo hodil. Celá novinka bude vyrábaná 15-nm technológiou, vďaka čomu budú jej rozmery až o 50% menšie.

V úložisku veľkú úlohu zohrá aj napríklad technológia 3D, ktorá je schopná na každý jeden tranzistor preniesť tri bity. No a teraz už čerešnička na torte. Toto úložisko je vďaka svojej rýchlosti a úspornosti ako stvorené pre iPhone ale to nie je všetko. Vďaka tomu, že najnižšia možná verzia je 32GB, vylučuje sa použitie 16GB varianty pri iPhone 7 (samozrejme, jedine ak sa Apple pre toto úložisko naozaj rozhodne).

iPhone-6s-Jermaine-Smit-concept-6

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk