18 ročný mladík prišiel o život kvôli stratenému iPhonu.

0
Find my iPhone - svetapple.sk

Prednedávnom sme pre teba pripravili niekoľko článkov, ktoré mali poukázať na to, že pokiaľ je iPhone na správnom mieste, napríklad vtedy, keď do teba na krátku vzdialenosť niekto vystrelí z brokovnice, poprípade počas autonehody v autobuse mieriš na ostrú tyč, tak dokáže reálne zachrániť život avšak niekedy môže kvôli nemu človek aj o svoj život prísť.

„Find my iPhone“ môže za smrť mladíka!

Službu Find my iPhone všetci veľmi dobre poznáme. Práve ona zachránila množstvo iPhonov, ktoré boli buďto odcudzené, alebo ich používatelia jednoducho zabudli na nejakom mieste. Istý 18 ročný rodák z Ontaria, Jeremy Cook (menovec generálneho riaditeľa spoločnosti Apple) však práve kvôli tejto funkcii prišiel o život. Jeremy si myslel, že si svoj iPhone zabudol v taxíku počas cesty domov a tak ho jednoducho vyhľadal cez službu Find my iPhone a začal svoju pátracie akciu.

Počas hľadania svojho iPhonu však narazil na jeden zásadný problém – svoj iPhone nenašiel v taxíku, ale služba ho doviedla k trom mužom čiernej pleti vo veku od 18-21 rokov, ktorý bez váhania vytiahli strelnú zbraň a na Jeremyho niekoľkokrát vystrelili. Ten žiaľ svojim veľmi vážnym zraneniam podľahol. Je veľmi smutné, že mobilný telefón za pár stoviek dolárov, môže niekoho stáť doslova život. Práve preto odkazujeme Jeremyho rodine úprimnú sústrasť!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk