Aké alternatívy budú keď Apple odstráni tlačítko „Home Button?“

0

Spoločnosť Apple používa na všetkých svojich iOS zariadeniach jednoduché tlačidlo Home Button, ktoré ukončí všetky procesy a dostane vás na domovskú plochu. V poslednej dobe sa však začína predpokladať, že Apple postupne toto tlačidlo vyradí z funkcie úplne a tak sme sa rozhodli, že spíšeme dve možností, ktoré popisujú miesto, kde by sa tlačidlo mohlo nachádzať, a ako by mohlo fungovať!

Dotykové tlačidlo

Prvá vec, čo nás napadla po odstránení klasického tlačidla bolo tlačidlo, ktoré by fungovalo na základe nášho dotyku. Nebolo by to zlé a v prípade, že by sa Apple vrátilo ku kocke, ktorú sme mohli vidieť ešte pri minuloročných iPadoch poprípade iPhone 5 a umiestnilo presne na miesto, kde doteraz sídlilo klasické tlačidlo, nemuselo by to vôbec vyzerať zle. Veď pozrite sa na tento koncept, ktorý vznikol ešte za čias, kedy sme nepoznali nástupcu iPhonu 3GS. V tomto prípade by to mohlo vyzerať naozaj super! problém by však nastal v prípade Touch-ID, ktoré by sa muselo nachádzať priamo v dotykovom skle, čo je v súčasnosti veľmi nepravdepodobné.

iPhone 4g-svetapple.sk

Dotykové tlačidlo a Touch-ID na boku

Druhou alternatívou, ktorá nás napada, by mohlo byť umiestnenie Touch-ID na boku zariadenia. Totiž, pokiaľ používate nové iPhony, predovšetkým verziu Plus, určite viete, že neustále stláčanie „Home Button“ a „Sleep Button“ je veľmi nepohodlné, keďže sú od seba príliš vzdialené. Tu sa teda treba zamyslieť nad tým, či by nemohol byť samotný senzor umiestnený v tlačidle „Sleep Button“ na boku zariadenia rovnako, ako v prípade konceptu iPhone Edition, ktorý sme mali prednedávnom možnosť vidieť na našich stránkach. Z množstva hľadisk, no najmä z toho ergonomického by mi to prišlo ako naozaj logické riešenie! Systémové tlačidlo by v tomto prípade mohlo zostať dotykové poprípade sa tiež premiestniť na iné miesto.

8

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk