Ako vyzerajú smajlíky na iných zariadeniach ako iPhone?

0
Ako vyzerajú smajlíky na iných zariadeniach ako iPhone?

Pozná to asi každý, kto má iPhone s iOS 9. Najnovší iOS zahŕňa aktualizáciu nielen vylepšení, ale aj kopu nových smajlíkov. Avšak problém je v tom, že ak tvoj známy nemá iPhone s iOS 9, vidí len štvorce.

Neplatí to pri všetkých smajlíkoch, pretože väčšina z nich používa štandard Unicode, ktorý zaručuje, že smajlík sa zobrazí aj na iných zariadeniach, ale nie presne tak, ako na iPhone. Apple, Samsung, Android, Facebook, Twitter či Windows majú vlastné interpretácie smajlíkov, ktoré nie sú na vlas rovnaké, ale ich podstata je zachovaná.

Rozmachom iPhonov a rozšírením aj do ostatných zariadení sa z písania smajlíkov v správach, statusoch či chatoch stal každodenným úkonom. Ak poznáš Wikipédiu, možno si nevedel, že takúto Wikipédiu majú aj všetky smajlíky. Medzi bežné smajlíky patrí už 845 znakov emoji avšak iOS 9 ich obsahuje až 1620.

emoji

Zdroj: motherboard.vice.com

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.