Aký bude iPhone SE 2?

0

O príchode modelu SE 2 sa špekuluje už zhruba týždeň. Počas minulého roka sme síce boli s príchodom tohto zariadenia trošku skeptickí, ako sa ale ukazuje, z prostredia dodávateľských reťazcov spoločnosti Apple unikajú „pikošky“ práve o tomto produkte. Rozhodli sme sa teda pripraviť článok, v ktorom pospájame súvislosti a prezradíme vám niečo viac o pripravovanom zariadení!

Displej

Začnime displejom. Tu bude mať Apple až dve možnosti. Buď ponesie iPhone SE 2 generácie posolstvo jeho predchodcu a príde s klasickým 4″ displejom, ktorý fungoval na technológii LCD a nepriniesol 3D Touch. Druhá možnosť je potom taká, že Apple predstaví nové modely výhradne s displejom od kraja ku kraju. Teda s výnimkou SE 2. Ten by mohol prevziať displej so súčasného iPhonu 8, teda 4,7″ uhlopriečku. Nepredpokladáme ale, že by doň Apple zakomponovalo 3D Touch.

Vychádzame z teórie (aj keď podľa nás nepravdepodobnej), že túto technológiu neprinesie ani iPhone 9. Ten by mal mať síce 6,1″ displej od kraja ku kraju ale bez 3D Touch. Ak ho nebude mať tento produkt, v iPhone SE 2 generácie ho určite očakávať nemôžeme. Zabudnúť tiež môžeme na technológiu Face ID. Novinka prinesie len klasický Touch ID. Na druhú stranu, používatelia si ešte len z veľmi maléo percenta stihli vzniknúť na sken tváre, takže tu určite nebude chýbať.

Model by mal prísť v troch farebných variantoch - svetapple.sk

Model by mal prísť v troch farebných variantoch – svetapple.sk

Výkon

Pokiaľ budeme vychádzať z toho, ako to bolo v prípade súčasného SE-čka, zistíme, že to nové by pokojne mohlo prevziať procesor z iPhonu 8 (prípadne 7). Je to preto, lebo dnešná generácia ponúka procesor Apple A9, pochádzajúci ešte z iPhonu 6S. Vtedy, keď bolo toto zariadenie predstavené, bol 6S aktuálny model. V podstate nám to vychádza až na 4-jadrový procesor a 3GB operačnej pamäte RAM. Úložisko pravdepodobne neponúkne 256GB (minimálne zo začiatku nie). Ostane skôr pri 32GB a 128GB.

Dizajn

Odhadnúť dizajn nového SE-čka je asi naťažšia úloha. Vzniká tu množstvo otázok, akým smerom sa chce Apple vlastne uberať. Pokiaľ sa všetko bude držať v linke 4″ modelu tak, ako tomu bolo dodnes, očakávať môžeme minimálne jemne zaoblené hrany, nakoľko tie ostré už niekoľko rokov v ponuke značky chýbajú. Ďalšia vec, ktorú model SE 2 prinesie bude zadná strana vyrobená zo skla tak ako je to na súčasných modeloch 8, 8 plus a X. Bude to preto, lebo toto zariadenie príde s podporou bezdrôtového nabíjania. Samozrejme táto nabíjačka nebude súčasťou balenia. Bude to jeden zo spôsobov, akým bude chcieť Apple vytiahnuť od zákazníkov peniaze. Pravdepodobné je potom v tejto súvislosti aj rýchle nabíjanie. Baterka by vďaka novej technológií mala ponúknuť o niečo väčšiu kapacitu a tým pádom celé zariadenie aj lepšiu výdrž.

Takto si nejako predstavujeme zariadenie aj my! - svetapple.sk

Takto si nejako predstavujeme zariadenie aj my! – svetapple.sk

Verdikt

Samozrejme na upresnenie informácií si budeme ešte musieť chvíľu počkať. Predpokladá sa, že telefón bude predstavený na tohtoročnej WWDC18. Je teda vysoko pravdepodobné, že dokým príde k tejto udalosti, uniknú aj iné detaily a možno aj fotky tohto zariadenia. Odhadovaná cena je 499$.

iPhone SE 2 by mohol nadväzovať na úspechy jeho predchodcu - svetapple.sk

iPhone SE 2 by mohol nadväzovať na úspechy jeho predchodcu – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk