AniEmoji – revolúcia v smajlíkoch?

0

Každý z nás vie, že Emoji ikonky sú v súčasnej dobe strašne populárne. Dôvodom je fakt, že ľudia pomocou nich dokážu vyjadriť všetky možné city, nálady či stavy, ktoré práve zažívajú. V modernej správe nesmú chýbať, lebo ju dokonalo osviežia. Apple si to veľmi dobre uvedomuje a skúsil zahrať práve na túto strunu pri iPhone X. Predstavil revolučné AniEmoji. Čo to vlastne je?

AniEmoji

Face ID je perfektná bezpečnostná novinka z obrovským množstvom senzorov. Prečo to preto nevyužiť aj na niečo iné? Na niečo, na čo by si možno nečakal, že sa to vôbec dá využiť? Vývojári v Apple sú hold asi kreatívny keď ich napadlo vymyslieť animovaných smajlíkov, ktorých môžeš cez iMessage posielať svojim blízkym a známym. Princíp tejto „srandičky“ funguje vlastne veľmi jednoducho a je úplne jasné, že sa nebude páčiť len mladšej generácií ale nájde si záujem aj u tej staršej.

V tomto prípade sa vlastne len prepojilo príjemné s užitočným. Spojila sa moderná technológia, zábava a kreativita. Navyše chalani využili to najlepšie a najpopulárnejšie, čo sa v modernom chate nachádza. Pomocou Face ID dokážeš prakticky akejkoľvek ikonke prepožičať výraz tvojej tváre. Tá následne vyzerá ako ty, robí rovnaké pohyby ako ty a tiež sa tak tvári. Face ID skrátka vyberie tvoje charakteristické črty a sleduje mimiku, ktorú následne premení na animovanú tváričku.

Výsledkom môže byť pomerne zábavná konverzácia v iMessage, na ktorú sa už dnes veľmi tešíme. Uvidíme ako to bude dobre fungovať no myslíme si, že v Apple veľmi dobre vedia, prečo sa touto cestou vybrali. Je to fantastický nápad, ktorý bude zaručene úspešný, teda pokiaľ nebude fungovať tak ako iOS 11 samé o sebe!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt aniemoji

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk