Apple by pri iPhone 7 mohlo použiť bezdrôtové nabíjanie!

0
iPhone 7 - svetapple.sk

Bezdrôtové nabíjanie je téma, ktorá sa rozoberá v spojení so spoločnosťou Apple už nejaký ten piatok. Zatiaľ čo konkurencia v tomto smere výrazne napreduje, Apple o ničom takom neuviedol ani jednu informáciu, a tak sme sa mohli do dnešného dňa domnievať, že technológia zatiaľ nie je dosť dobrá na to, aby ju spoločnosť použila. Zdá sa ale, že sa dostala do bodu, kedy sa už aj Applu páči, a preto by sme sa mohli pri iPhone 7 tešiť práve na takýto spôsob nabíjania!

Bezdrôtové nabíjanie!

Spoločnosť Apple získala patent na bezdrôtové nabíjanie, ktoré funguje prakticky na rovnakom princípe, ktorý používa spoločnosť Samsung. Rozidel je ale v tom, že Samsung používa samostatnú cievku, zatiaľ čo Apple by mohlo pokojne využiť cievky, ktoré už má vo svojom iPhone a nachádzajú sa napríklad v mikrofóne, reproduktore či dokonca TapTic Engine. V súčasnosti pomerne dosť zrýchlil svoje bezdrôtové nabíjanie aj konkurenčný Samsung, čo sa možno Applu zapáčilo.

Rýchlo si nabiť iPhone na podložke je určite lepšie, ako ho za rovnakú dobu nabíjať cez kábel. Problém je ale v tom, že nikto nevie, či túto technológiu spoločnosť na základe patentu skutočne použije. Ako už všetci dobre vieme, Apple má tisíce patentov, ktoré sú síce fantastické, ale nikdy sme ich žiaľ nevideli. Práve preto môžeme len dúfať, že tentokrát to bude ináč!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk