Apple je v Južnej Kórei populárnejší ako Samsung!

0
iPhone 6 Plus - Samsung Galaxy Note 4 - svetapple.sk

Juhokórejský Samsung už niekoľko rokov vyrába rodinku zariadení, ktorú označuje ako NOTE. Ide o zariadenia, ktoré majú obrovský displej a často sú priraďované skôr k tabletom, ako k smarfónom. Apple tento rok vytvoril juhokórejskej spoločnosti obrovskú konkurenciu svojim iPhonom 6 Plus. Dnes je v krajine pôvodu Samsungu 3x väčší záujem o Jablkové zariadenia ako o Galaxy Note 4! 

Kto by to len čakal?

Samsung už dlhodobo „rýpe“ do Apple formou niekoľkých trápnych reklám, ktoré v podstate nedávajú žiaden zmysel a spoločnosť si pomocou nich vytvára akýsi status 7 ročného dieťaťa. No, po smiechu býva plač a to sa potvrdilo aj v tomto prípade. Nové iPhony totiž slávia v Južnej Kórei, a teda v krajine rodiska Samsungu Galaxy S5 a Samsungu Galaxy Note 4 obrovský úspech. Ten je až taký veľký, že predobjednávky na nové iPhony sú až trikrát väčšie, ako v prípade Samsugnu Galaxy Note 4! Tu sa konečne ukazuje, aká bola antikampaň zo strany Samsungu „úspešná“.

samsung-logo-22320

V číslach

Apple malo len krátko po začatí predobjednávok , predobjednaných až 100 000 kusov nových iPhonov. Analytici sa zhodujú, že v porovnaní so Samsungom ide o trojnásobné číslo! Nových Note 4 sa totiž za rovnaký čas stihlo predobjednať len 30 000 kusov (taký bol obmedzený počet). Aby sme však stále nehádzali špinu na Samsung, do finálneho Jablkového čísla boli zahrnuté oba nové iPhony. Aj keby sme ho však rozdelili na polovicu, predajné čísla by predstavovali približne 50 000 predobjednaných kusov, čo je takmer raz toľko ako pri Samusngu!

iPhone-6-vs-Samsung-Galaxy-S5 (1)

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk