Apple má patent na ohybný displej

0

Spoločnosť Apple mala dnes veľmi rušný deň. Okrem mnohých bežných vecí totiž získala až 54 nových patentov, medzi ktoré patrí aj napríklad patent z predošlého článku, ktorý hovorí o špeciálnych bezdrôtových slúchadlách, ktoré by sa dali nabíjať pomocou magnetickej prípojky. Apple získalo ale ďalší fantastický patent. Patent, ktorý umožní spoločnosti to, aby vo svojich zariadeniach použila ohybné prvky, kryty, vnútorné komponenty či technológiu OLED, čím sú samozrejme myslené displeje!

Apple má patent na ohybný displej!

Apple to zdá sa s tými technológiami myslí naozaj vážne a potvrdzuje to aj informácia o tom, že dnes získala až 54 nových patentov, ktoré môže následne zužitkovať vo svojich budúcich zariadeniach. jedným z nich je aj patent na ohybné alebo lepšie povedané flexibilné OLED displeje, ktoré by mali prísť do iPhonu, iPadu či Apple Watch niekedy v bližšej budúcnosti.

Apple túto technológiu popísalo vskutku zaujímavým spôsobom a to tak, že ohybný displej na iPhone má nemá byť hračka ale skôr istý druh odolnosti voči poškodeniu. Jeden zo spomenutých dôvodov je napríklad možná lepšia odolnosť voči nárazu, napríklad pri páde na zem, kedy sa veľa krát stane, že na displeji iPhonu či iného Apple zariadenia zostane nepríjemná pavučina zo skla, ktorej výmena môže stáť aj stovky eur.

iPhone 7 - svetapple.sk

Zaujímavé je, že tento patent prichádza v časoch, kedy Samsung túto technológiu viacmenej vo veľkom rozširuje a presadzuje (aj keď zatiaľ predovšetkým na svojich zariadeniach). Podľa mnohých uniknutých správ ale Apple prinesie svoje OLED displeje v iPhonoch niekedy v roku 2018 (kedy bude predstavený iPhone 8). Vďaka tomu bude technológia rozširovaná aj jednou z najväčších spoločností vôbec.

Len tak mimochodom, v kuloároch sa šepká, že dohoda medzi spoločnosťou Apple a spoločnosťou Samsung je už takmer na spadnutie a jediné, čo je v súčasnosti potrebné je podpis oboch strán. Tiež tomu, že Apple bude v budúcnosti ponúkať takéto displeje práve od Samsungu nahráva aj správa o tom, že Samsung kvôli Apple buduje nové výrobné haly v hodnote 7,5 miliardy amerických dolárov. Budúcnosť teda praje ohnutým displejom!

iPhone - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk