Apple by malo do konca roka predať 71,5 milióna iPhonov!

0

Apple je spoločnosťou, ktorá v posledných mesiacoch zažíva neskutočné tržby, spôsobené ošiaľom, týkajúcim sa práve záujmu o nové iPhony 6/6 Plus. Celosvetovo uznávaný analytik Ming Chi Kuo, ktorý pracuje v spoločnosti KGI Seciurities tvrdí, že za posledný štvrťrok 2014 predá Apple najviac iPhonov vo svojej histórií. A teraz sa podržte, má ich byť až  71,5 milióna kusov!

Záujem

Apple začalo svoje Jablkové produkty predávať len pred dvoma mesiacmi, kedy vo svete spôsobili naozaj veľký ošiaľ. iPhony ponúkli väčšie displeje, ktoré prilákali množstvo majiteľov iných platforiem. Kým pomaly jeden ošiaľ, uvedenie iPhonu končí, začína ten druhý, ktorý nazývame Vianoce. Počas tohto sviatku zažíva Apple rekordné tržby, čo by sa malo podpísať aj na finálnom rekordnom čísle predajov nových iPhonov. Tie by totiž po novom roku mohlo vlastniť až 71,5 miliónov používateľov, čo je pre Apple neuveriteľný úspech!

lead-iphone6plus

Pokračovanie

Samozrejme, že začiatok predaja a Vianoce sú pre Apple dve najdôležitejšie udalosti, keďže počas týchto dní predá najviac svojich zariadení. Čo však po nich? No, predaje iPhonov logicky klesnú, ale nie až tak dramaticky, ako by sme čakali. Vraj sa začne predávať viac starších modelov, a teda 5S či 5C, ktorých cena by mohla výraznejšie poklesnúť. Za prvý štvrťrok, a teda za druhý fiškálny štvrťrok 2015 by mali predaje poklesnúť o 30%, čo znamená, že sa má predať „len“ 50 miliónov nových iPhonov!

lead-iphone6

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk