Apple mení batérie pri niektorých iPhonoch 5

0

Apple sa rozhodlo, že spustí výmenný program pre niektoré batérie iPhonov 5. Jedná sa konkrétne o batérie, ktoré mohli spôsobovať problém s krátkou výdržou a boli vyrobené medzi septembrom 2012 a januárom 2013.

Výmena

Niektorým používateľom iPhonov 5, ktoré boli vyrobené medzi septembrom 2012 a januárom 2013, mohla trápiť skrátená výdrž batérie, ktorú bolo treba častejšie nabíjať. Apple ukázalo svoj charakter a pre zariadenia, ktoré boli vyrobené počas týchto dátumov ponúklo výmenný program, vďaka ktorému používateľom vymení ich poškodené batérie. Program bude prebiehať od 22. augusta v Číne a USA, v ostatných krajinách od 29.augusta, a bude pokračovať až do 1. marca 2015.

iPhone-5-Teardown-iFixit-3

Batériu by vám mali vymeniť od 29.augusta. – svetapple.sk

Ako zistím či ide aj o môj smartfón

Pokiaľ sa vám zdá, že vo vašom iPhone sa míňa batéria rapídne rýchlo, alebo sa vám zdá, že ho nabíjate takmer stále, skúste si overiť na tejto webovej lokalite to, či váš smartfón nepatrí medzi tie, v ktorých je Jablková spoločnosť ochotná bezplatne vymeniť batériu. Stačí ak zadáte vaše výrobné číslo, ktoré nájdete v Nastavenia>Všeobecné>Informácie>Výrobné Číslo (Serial Number).

Ako iPhone pripraviť?

Svoj iPhone na výmenu pripravíte veľmi jednoducho. Stačí ak si celé zariadenie jednoducho zálohujete vo vašom iTunes alebo cez iCloud (aby ste nestratili dáta), potom nesmiete zabudnúť vypnúť funkciu Find my iPhone a vymazať celý obsah zariadenia. Výmena bude prebiehať v Apple Storoch, autorizovaných Apple servisoch či cez AppleCare. Apple však zdôraznil fakt, že v zariadení vymení len batériu, iné chyby ako napríklad nefunkčné tlačítka či rozbitý displej zostanú. Tak isto sa zariadeniu nepredĺži ani záruka. Pokiaľ však máte iPhone s týmto dátumom výroby a batériu ste už vymenili, Apple sľubuje refundáciu všetkých nákladov

apple-store-new-graphics-2-e1404226974701

Výmena bude prebiehať v Apple Store, autorizovaných Apple servisoch či cez AppleCare – svetapple.sk

Nie je to po prvýkrát!

Aj napriek tomu, že to nie je pri Jablkovej spoločnosti veľmi časté, nestalo sa tak po prvýkrát! Koncom minulého roka Apple menilo tiež batérie na iPhone 5, ten mal však v malom počte problémy aj s hardvérovým tlačidlom. Apple však takýto výmenný program ponúklo a potešilo tým množstvo svojich zákazníkov.

reparatii-buton-home-iphone

Dávnejšie menil Apple okrem batérií aj systémové tlačidlo Home Button – svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk