Apple nebude mať tento rok dobré predaje iPhonu X!

0

Hoci všetko naznačuje tomu, že Apple zažije s iPhonom X doslova predajný ošiaľ je viac ako pravdepodobné, že si na tento efekt bude musieť počkať až na začiatok budúceho roka. Podľa mnohých analytikov Apple predajmi do konca tohto roka sklame a nepoteší tým akcionárov. Problém ale bude iba dočasný! 

Samozrejme výroba

Dôvod k tomuto všetkému je samozrejme jednoduchý. Apple nedokáže v určitej lehote vyrobiť také množstvo iPhonu X aby s ním bolo spokojné. Ku dnešnému dňu je vyrobených možno len niekoľko miliónov či niekoľko desiatok miliónov zariadení čo by ale na zasýtenie dopytu nemalo stačiť. Na jednej strane je to dobré, pretože Apple vie, že je o jeho nový high-end obrovský záujem, no na strane druhej je to trošku problém, lebo veľa ľudí sa k novinke tento rok ani len nedostane. Kľúčoví by mal byť podľa analytikov až začiatok toho budúceho roka, 2018.

Práve vtedy by mala výroba modelu X posilniť a predávať by sa malo neskutočné množstvo zariadení. Je síce pravda, že koniec roka teda nebude úplne ideálny ale bude aspoň veľmi dobrý. Predbežné odhady hovoria o zhruba 210-220 miliónoch vyrobených iPhonoch počas roka 2017. Toto číslo teda vôbec nie je zlé a Apple sa určite nemá za čo hanbiť. To čo stratil počas 2017 dobehne o pár mesiacov neskôr v 2018. Je to jednoduché.

iPhone X - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk