Apple práve predstavilo iPad mini 4!

0
iPad-mini-4 - Svetapple.sk

Aj keď niektoré špekulácie za posledných pár týždňov tomu príliš nasvedčovali, Apple práve nečakane predstavil nový iPad mini 4. Najnovší a najmenší iPad konečne prichádza s výraznými zmenami oproti minulému roku, kedy sme sa dočkali len novej zlatej varianty a Touch ID, ale hardware zostal úplne rovnaký ako pri iPade mini 2. Našťastie tento rok Apple predstavil s úplne novým iPadom mini 4 a predviedol nám, že môže a chce ísť ešte ďalej a ponúknu prémiový hardvér v prémiovom tele.

iPad mini 4

iPad mini 4 sa chváli naozaj tenkým telom s rozmermi 200 x 134,7 x 6,1 mm, čím sa dostáva na rovnakú úroveň, ako vlani predstavený iPad Air 2, ktorý bol tiež oveľa tenšií, než jeho predchodca. Okrem nových rozmerov sme sa ale dočkali toho najzásadnejšieho – nového hardvéru.

iPad mini 4 totiž konečne prichádza s veľkým pokrokom v oblasti výkonu, pretože ponúkne troj-jadrový procesor A8X a koprocesor M8X, čo je zásadný skok proti minulému procesoru A7 a koprocesoru M7, ktorý bol predstavený ešte v roku 2013.

Popri tom iPad Mini 4 ponúkne 1,5 GB RAM. Výkonovo sa teda jedná o zmenšený iPad Air 2. Okrem toho ešte iPad mini 4 prichádza pravdepodobne po vzore iPadu Air 2 s vylepšením fotoaparátu, ale to sa potvrdí až neskôr, pretože Apple nič viac neprezradil.

Vďaka úplne novému a predovšetkým výkonnejšiemu procesoru je iPad mini 4 prvý menší tablet od Applu, ktorý podporuje funkciu Split-screen, teda rozdelenie obrazovky na dve časti, kde si môžete spustiť dve aplikácie naraz vedľa seba a rýchlo medzi nimi prepínať.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk