Apple predalo 230,7 milióna iPhonov a zarobilo 53,4 miliardy Amerických dolárov!l

0

O tom, že Apple v poslednej dobe toho predáva až príliš veľa všetci veľmi dobre vieme. Nové iPhony, ktorých cena je rovnaká ako za staršie auto miznú z predajných pultov tak rýchlo, ako teplé rožky a na tom všetkom má Apple neuveriteľne veľkú maržu, ktorá sa podpísala aj pod posledným rekordnom, ktorý spoločnosť dosiahla. Za posledný štvrťrok mala totiž najlepšie predaje v histórií!

Čísla

Apple dnes zverejnilo svoje predajné čísla, ktoré pekne ukazujú to, čo dokázala spoločnosť Apple zarobiť a predať vo štvrtom fiškálnom roku 2015. Spoločnosti sa ako ináč veľmi darilo a vďaka úspešnému modelu 6S a 6S Plus mala predpoklady na to, aby padli nové rekordy, čo sa napokon aj podarilo. Spoločnosť totiž za posledné mesiace dokázala predať neuveriteľných 230,7 milióna kusov iPhonov, čo je pri jeho vysokej cene takmer neuveriteľné. Takéto neskutočné čísla sa potom samozrejme podpísali aj pod samotným ziskom spoločnosti – 11,1 mld. USD.

Celkové tržby spoločnosti boli tento štvrťrok až 53,4 miliardy Amerických dolárov. Len tak pre zaujímavosť a porovnanie pridávame aj link na článok, ktorý sme písali v období, kedy sme s našim webom len začínali (začiatok 2014) Práve tu píšeme, že na svete sa podarilo predať 500 000 000 iPhonov. Ako sa ale teraz ukazuje, spoločnosť dokáže zarobiť za niečo vyše roka to, čo len prednedávnom zarábala 6-7 rokov!

Zdroj: Macrumors

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk