Apple si patentovalo 3D Touch v Európe!

0

Spoločnosť Apple nám vďaka Európe opäť dopredu prezradila, čo chystá v novom iPhone, ktorý by mal byť predstavený už zajtra v San Franciscom divadle Billa Grahama. Pred dvoma rokmi sme sa vďaka patentu dozvedeli, že iPhone 5S prinesie revolúciu v podobe Touch ID a dnes prichádza veľmi podobný únik aj s iPhonom 6S. Jeho kľúčová vlastnosť má byť totiž 3D Touch. Dnes Apple na starom kontinente získalo patent na túto technológiu!

3D Touch

Apple nový patent popisuje veľmi špecificky. 3D Touch by mal podporovať až tri úrovne stlačenia, ktoré bude rozpoznávať na základe toho, aké silné teplo na plochu displeja dopadá. Pôjde konkrétne o ťuknutie, stlačenie a silné stlačenie, čím sa do zariadenia dostanú viaceré možnosti jednoduchšieho ovládania a jednoduchších prechodov. 3D Touch bude jednoducho minimálne takou revolúciou akou bol pred dvoma rokmi senzor otlačkov prstov Touch ID. bude to jeden z dôvodov, prečo kúpiť iPhone 6S. Uvidíme, ako nám to Apple zajtra predstaví ale už teraz sa veľmi tešíme!

iPhone 6s 3D Touch

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk