Apple tento rok vyrobí 100 000 000 iPhonov 8!

0

Je to jedna z najväčších a najvplyvnejších spoločností na svete a okrem iného je najhodnotnejšia a najbohatšia. To je skrátka Apple, ktoré ide do všetkého s nadhľadom a svoje limity posúva čoraz vyššie. Tento rok sa chystá urobiť rekord v predajoch svojho iPhonu. Celkovo by mal byť predaj o 6% vyšší ako minulý rok. Pri miliónoch kusoch, ktoré Apple ročne predá do predstavuje obrovské zisky!

Veľa nových iPhonov

Apple sa tento rok pripravuje na obrovský záujem zo strany zákazníkov ešte skôr ako inokedy, aby im poskytlo čo najväčšie množstvo nových iPhonov, ktoré by mali byť ihneď k dispozícií. Predpokladá sa totižto, že o toto zariadenie bude väčší záujem ako býva o iPhone všeobecne. Prečo? Má to byť technologicky jeden z najpokrokovejších smartfónov budúcnosti a my ho proste všetci budeme chcieť.

K tomu ale treba prispôsobiť aj vyššie spomenutú výrobu. Apple má v pláne vyrobiť až 100 000 000 kusov iPhonu 8! Nového modelu sa teda predá viac, ako každý jeden rok. Väčšinou sa po septembrovom predstavení predá zhruba 75 miliónov kusov do nového roka. Tento rok by to ale malo byť ináč.

Nezabudnime ani na to, že telefón bude poriadne drahý a určený len pre tú najnáročnejšiu klientelu. Inými slovami to bude obrovský zisk pre Apple, nakoľko na tak drahom zariadení musí mať obrovskú maržu, ktorá presahuje 60%. To už človek začne rozmýšľať nad všetkým trošíčku ináč.

To ale samozrejme nie je ani zďaleka všetko. Ako iste vieš, nielen iPhone 8 je zariadenie, ktoré sa tento rok predáva. Stále tu máme iPhony 7 a 7 Plus či iPhone SE (dokonca sa šepká, že prídu aj modely 7S). Práve vďaka týmto produktom Apple dokáže vyrobiť a predať ďalších 130 miliónov kusov iPhonov. Inými slovami tento rok Apple predá 230 miliónov iPhonov ako nič.

Medzi hlavné technologické novinky vlajkovej lode bude samozrejme toľko ospevovaný OLED displej na celej prednej strane, ktorý dokonca môže priniesť aj zaoblenie po stranách. Ďalšie super zmeny nastanú pri fotoaparáte, ten by mal byť o čosi lepší ako súčasný. Potom tu bude 3D rozpoznávanie tváre a dúhovky, čo zabezpečí lepšiu bezpečnosť aj keď na úkor Touch ID, ktoré zmizne.

Zlepšiť by sa ale mala aj baterka, konkrétne na 2700 mAh (hovoríme o zariadení, ktoré je veľké ako iPhone 7 so 4,7″) a tiež vodotesnosť. Telefón by mal spĺňať normu IP68. To, ako to ale bude tento rok vyzerať ešte len uvidíme. iPhone 8 príde pravdepodobne už tradične v septembri!

iPhone 8 - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk