Apple vracia nelogicky odstránené gesto o iOS!

0

Už približne 3 týždne dozadu sme písali o tom, že Apple z iOS pomerne nelogicky odstránil jedno gesto, ktoré sme napríklad boli zvyknutí používať a rázom to bol trošíčku problém. Išlo o gesto, pri ktorom si pri rýchlom potiahnutí z ľavého dolného okraja mohol prejsť do predošlej aplikácie a pri pomalšom a silnejšom stisku zase prechádzať medzi predošlími aplikáciami. Dnes je späť ale nie tak úplne! 

iOS 11.1 beta 2

Staré/Nové gesto sa prinavrátilo ale ešte stále ho nemôžeš používať v aktuálnej verzií iOS 11.0.2. Dôvod je totiž taký, že ho Apple sprístupnilo len pre vývojárov v iOS 11.1 beta 2, ktorá vyšla niekedy včera poobede. Operačný systém by mal s touto verziou prísť niekedy o mesiac, to je ale len odhadovaná doba. Pokojne môže byť aj dvojnásobná. Tak či onak, staré dobré gesto je späť a sme svedkami toho, že tak ako pri problémoch so slúchadlom pri iPhone 8 či iPhone 8 Plus, Apple drží slovo a dáva veci do poriadku.

Len tak mimochodom, oficiálne vyjadrenie hovorilo o akýchsi „dočasných technických obmedzeniach„. Nevieme, čo si pod tým máme predstavovať. Malo Apple nejaké problémy s gestom alebo ho len zabudlo do iOS 11 pridať? Nech už to je ako chce, pravdu sa nedozvieme asi nikdy a bolo by zbytočné viac do toho „rýpať“. Všetko sa uviedlo na pravú mieru a tak to má byť. Dúfajme, že Apple postupne doladí aj ostatné veci, ktoré v iOS 11 úplne nefungujú. Nie je ich málo a v spoločnosti by mali začať čo najskôr!

iOS - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk